Alarm może okazać się nieskuteczny w walce z doświadczonym złodziejem….

Nowoczesny alarm na podczerwień, a może rolety zewnętrzne? Dziś przedstawiamy kilka mitów związanych z zabezpieczaniem domu przed złodziejem i podpowiadamy, jak zmarginalizować ryzyko włamania. Jesteś ciekaw? W takim razie zaczynamy.

Popularne mity na temat zabezpieczania domu przed włamaniem

 

Mit numer 1: Drzwi antywłamaniowe rozwiązują absolutnie wszystkie problemy

A w praktyce nie rozwiązują w zasadzie żadnych i pewnie zastanawiasz się dlaczego. Już wyjaśniamy. Badania specjalistów ds. zabezpieczania mienia dowodzą, że nawet 65% wszystkich włamań odbywa się przez niefrasobliwość i nieuwagę właścicieli. Co należy przez to rozumieć? Np. pozostawione na parapecie klucze wejściowe, otwarty garaż, niedomkniętą bramę garażową oraz wiele innych, pozornie banalnych problemów.

Zapamiętaj jedno – to, że będziesz miał nawet najwyższej klasy drzwi antywłamaniowe nie uchroni Twojego domu przed nieproszonym gościem, jeśli zostawisz mu inne furtki – w tym uchylone okno lub drzwi balkonowe.

Mit numer 2: Alarm to naprawdę skuteczny sposób zabezpieczenia przed włamaniem

Niekoniecznie – dla doświadczonego włamywacza alarm przeciwwłamaniowy to dziś w zasadzie żaden problem. Nie każdy oczywiście, bo wyjątkiem są tutaj zaawansowane alarmy, bazujące na czujnikach rozmieszczonych na terenie całej posesji, który wyśle wiadomość alarmową do właściciela zanim jeszcze złodziejowi uda się sforsować drzwi lub okno. Takie rozwiązanie to w zależności od producenta koszt nawet kilkunastu tys. złotych – to i tak taniej niż przeciętna polisa ubezpieczeniowa na dom o wartości pół miliona złotych.

Mit numer 3: Kamera wideo? Tak, ale jeśli możesz oglądać materiały na żywo

Live-streaming w kontekście kamer wideo instalowanych w domach to już dziś nie abstrakcja. Co prawda takie rozwiązania to nadal spory koszt, ale czego nie robi się dla komfortu psychicznego i własnego bezpieczeństwa, prawda?

zamek Gerda

Fot. Zamek Gerda – fotografia użyczona za zgodą firmy Lock Busters z Poznania

Fakt faktem, że wprawny złodziej będzie w stanie zagłuszyć kamerę własnym nadajnikiem GSM, ale w połączeniu z alarmem i dobrym zamkiem, może zdziałać naprawdę wiele, np. wysłać wiadomość, że GSM został zagłuszony, co jest już wskazówką, że w domu pojawił się nieproszony gość.

Mit numer 4: Dobrej klasy drzwi wjazdowe są nie do sforsowania

Nawet gdyby drzwi wjazdowe do Twojego domu były wykonane z najwyższej klasy stali, to pamiętaj, że złodzieje znają znacznie bardziej wyrafinowane sposoby na włamania. 99% wszystkich bram garażowych komunikuje się z odbiornikami – pilotami zdalnie. A to oznacza, że doświadczony programista jest w stanie przechwycić taki sygnał i przechwycić kod szyfrujący.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (wybrano z 1 głosy)