Android to super system

Jednym z najważniejszych systemów operacyjnych przeznaczonych dla urządzeń przenośnych na światowym rynku jest Android O.S. (Operating System – System Operacyjny). Poprzez urządzenia przenośne rozumiemy oczywiście telefony komórkowe, tablety, oraz netbooki. System jest właściwością firmy Google ( firma Google odkupiła go od Android Inc. w 2005 roku) i oczywiście jest przez nią rozwijany. Oparty jest na jądrze Linux. System operacyjny Android miał swoją premierę na telefonie G1 firmy HTC, która jak do tej pory produkuje najwięcej telefonów opartych właśnie o ten system.

Ogólnie rzecz biorąc praktycznie wszystkie urządzenia wspierane przez Androida posiadają dotykowe ekrany (oczywiście poza netbookami, których większość nie ma jak na razie wsparcia ekranów dotykowych). Na ten system obecnie są pisane tysiące bardziej lub mniej przydatnych aplikacji. Jednym z przykładów praktycznej „zabawki” jest wirtualna poziomica, która ma nam pomóc w odpowiednim umieszczeniu między innymi obrazu na ścianie lub lustra. Aplikacja wykorzystuje wbudowany aparat telefonu. Na obraz uchwycony w obiektywie nakładane są 2 linie: zielona – pozioma i czerwona – pionowa. Kolejnym ciekawym pomysłem okazała się aplikacja o wdzięcznej nazwie: Hide It Pro. Jak można się łatwo domyślić ma ona za zadanie coś ukrywać. Co? Oczywiście wasze prywatne dane na wypadek gdyby telefon wpadł w niepowołane ręce. Zablokowanie hasłem najważniejszych naszych wspomnień w formie zdjęć. Pomoże wam ona także ukryć kompromitujące wiadomości przed ciekawymi oczami rodzeństwa. Oprócz tego możemy sobie umilić czekanie na przystanku autobusowym uruchamiając jedną z wielu gier.

Mogą to być zręcznościówki, strzelanki itp. To wszystko jest dostępne bezpłatnie na stronie producenta. Dzięki temu system operacyjny Android zyskuje rzesze nowych użytkowników. Starzy posiadacze urządzeń opartych o tą platformę którzy zdążyli się już przekonać o jej możliwościach i zaletach wychwalają ją wśród swoich znajomych. W ten sposób firma Google poszerza swoje wpływy na kolejnych rynkach.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.9/10 (13 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)