Antyalergiczna pościel dla niemowlaka

W przypadku małych dzieci trzeba unikać czynników, które mogą wywołać alergię. Na pewno duże znaczenie w tym przypadku ma odpowiednia pościel dla niemowlaka. Co w tej sytuacji sprawdzi się najlepiej. Jak wybrać, aby pościel haftowana dla dzieci nie uczulała malucha?

Oczywiście w najbliższym otoczeniu dziecka nie może znajdować się wiele czynników odpowiedzialnych za alergię. Często są to roztocza i grzyby związane z kurzem. Żyją one niekiedy w pościeli i wywołują reakcje alergiczne. Pościel antylalergiczna dla niemowlaka to taka, gdzie roztocza rozwijają się gorzej. Jednocześnie nie może ona tracić swoich właściwości wraz z upływem czasu. Poza tym bez względu na to pościel trzeba regularnie, najlepiej raz w tygodniu prać w temperaturze co najmniej 60 stopni Celsjusza.

Najczęściej kołdry antyalergiczne wykonywane są z wełny. Niekiedy mają podszycie bawełniane, a wypełnienie z włókien syntetycznych. Modele wełniane zawierają lanolinę, która nie sprzyja zbytniemu rozwojowi roztoczy. Dzięki właściwościom wełny również kurz nie osiada na niej tak często jak na pościeli wykonanej z innego materiału. Jednak nie zawsze pod określeniem “pościel wełniana” kryje się w 100% wełna. Czasem zawiera tylko jej domieszkę. Tymczasem pościel dla dzieci z wełny to inwestycja na lata.

Jednak zdarzają się przypadku gdy maluch uczulony jest na samą wełnę i lanolinę. Wówczas trzeba zdecydować się na kołdrę syntetyczną lub bawełnianą. W sklepach spotkać można pościele pokryte jonami srebra, które wykazują właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Poza tym podczas zakupu duże znaczenie ma tzw. gęstość pikowania, a więc na ile małych części podzielona jest powierzchnia całej kołdry. Kiedy jest ich sporo, to po praniu wnętrz kołdry nie przesuwa się wewnątrz. Wpływa to pozytywnie na komfort użytkowania pościeli.

Nowością na rynku są pościele antyroztoczowe. Są one wykonywane z włókien uniemożliwiających rozwój grzybom, które są potrzebne do rozwoju roztoczom. Także i tutaj trzeba jednak pamiętać o częstym praniu. Takie kołdry pierze się najczęściej w temperaturze co najmniej 60 stopni Celsjusza. Podczas zakupu pościeli każdego rodzaju warto sprawdzić czy producent chwali się różnego rodzaju atestami i nagrodami dla alergików. To ważne, bo świadczy o renomie danego produktu.

Ostaną ważną kwestią jest to czy pościel ma być całoroczna, a może tylko sezonowa. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Na ogół zaleca się zakup dwóch różnych kompletów na zimę oraz wiosnę i lato.

Zobacz też: Pościel haftowana, pościel dla niemowląt | http://szwalniasnow.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)