Co musisz wiedzieć przed organizacją swojej ceremonii?

Ten artykuł to swoiste kompendium wiedzy z zakresu ślubu i wesela i spraw z nimi związanych. Chcę, żeby był pomocą i wskazówka dla osób, dla których temat ten jest tzw. “czarną magią”. Więc zaczynamy! Na pierwszy ogień idzie określenie się w czasie – radzę, aby organizację zacząć tak szybko, jak to możliwe, minimum 2 lata przed. Jest to optymalny okres czasu, w którym powinniśmy się zmieścić z zamknięciem wszystkich spraw. Mylą się Ci, którzy uważają, że zorganizować ślub i wesele można w kilka miesięcy. Stwierdzam, że może i można, ale czy ten dzień będzie udany, dopracowany i zakończony sukcesem – to sprawa wątpliwa. Więc jeśli zależy nam na pięknej, wymarzonej ceremonii, musimy się postarać. Można lepiej się przygotować, wcześniej czytając specjalistyczne poradniki, teksty, książki, które przygotują nam mentalnie do tego zadania.

Wtedy łatwiej będzie nam podejmować kolejne decyzje i szybciej będzie się to odbywać. Należy także postawić na dobry plan, który usprawni nasze decyzje. Zniweluje stres i zapewni ogólny spokój ducha. Kolejną złotą radą jest podział obowiązków pomiędzy narzeczonymi, konsultacje z drugą połówką, które działają na naszą korzyść. Nie będziemy mieli wszystkiego na głowie, zyskamy dzięki temu rozwiązaniu trochę spokoju. Przejdźmy teraz do konkretnych działań i pozycji na liście.

Fotografia Ślubna - Kielce

Ustalenie terminu ślubu to priorytetowa sprawa, która automatycznie uruchamia “lawinę” kolejnych decyzji. Wiedząc już, kiedy powiemy sakramentalne “tak”, możemy zacząć rozglądać się za lokalem na nasze wesele. Wcześniej warto sporządzić listę gości, aby wiedzieć o jak wielkiej sali myślimy. Ponadto odpowiadać nam musi jedzenie wydawane przez kuchnię, wystrój i obsługa. Do naszych obowiązków należą także: znalezienie idealnej sukni ślubnej, garnituru, sukien dla naszych drużek, bukietów ślubnych itp.

FOTOGRAF NA NASZEJ CEREMONII

Każdy marzy o ślubie jak z bajki i chcemy zatrzymać najpiękniejsze momenty z tego dnia. Do tego potrzebny jest nam fotograf, który wykona tą pracę i stworzy nam pamiątkę na lata. Poszukiwania tej osoby należy rozpocząć od przeglądnięcia Internetu. Wpisujemy w wyszukiwarce Google słowa kluczowe dla nas – fotograf ślubny – i cieszymy się za moment wynikami. Teraz trudniejsza część zadania, zdecydowanie się na jedną konkretną osobę, która zostanie fotografem w naszym, wyjątkowym dniu.

Zdjęć do tego artykułu udostępniła para fotografów z Kielc: http://www.nasdwoje.com.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (2 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (wybrano z 1 głosy)