Montenegro czyli Czarnogóra, zabytkowa architektura i środowisko naturalne

W dzisiejszym wpisie na “Blogu Euma” chciałbym wam przybliżyć nieco bardzo ciekawy pod względem turystycznym kraj.

Krajem tym będzie państwo powstałe po rozpadzie Jugosławii, a dzisiaj nazywane “Czarnogórą” w Polsce, a za granicą “Montenegro”.

Jest to niewątpliwie bardzo urokliwy kraj. Przede wszystkim niesamowite jest połączenie starej zabudowy charakterystycznej dla tego regionu z niesamowitym środowiskiem naturalnym, które rozwinęło dzięki połączeniu klimatu śródziemnomorskiego z górskim. Dzięki temu Czarnogóra posiada rewelacyjne pejzaże związane z ciekawym środowiskiem naturalnym, a dodatkowo połączenie skał i morza zapewnia nam tak samo rewelacyjne widoki. Można w ten rejon przyjechać w celu zwiedzania i podziwiania przyrody, jak również w celu wypoczynkowym – na tak zwane plażowanie oraz relaksujące kąpiele w morzu. Dla miłośników wycieczek górskich też kraj ten ma wiele do zaoferowania.

Warto na przykład zobaczyć takie miejscowości Kotor, Budva, wybrać się do stolicy, czyli Podgoricy. Można pojechać na wycieczkę w góry, np. do wąwozu rzeki Tara i oczywiście poplażować nieco nad Adriatykiem. Co kto woli. Możliwości na spędzenie wakacji/urlopu zarówno w formie aktywnej jak i leniuchowania jest całkiem sporo w tym kraju. Warto również obejrzeć pobliskie wyspy – szczególnie Wyspę Świętego Stefana, która jest zabudowa w klasyczny dla regionu sposób i prezentuje się bardzo malowniczo.

Warto też wspomnieć, że dość nietypowym zjawiskiem w Czarnogórze jest to, iż na przykład przyjeżdżając tam w okresie maja-czerwca możemy w górach pojeździć na nartach, a następnie podjechać do terenów przy morzu i odrobinkę poopalać się na plaży. Oczywiście zakładając, że będą odpowiednie warunki pogodowe. Do Czarnogóry można przyjeżdżać praktycznie przez cały rok. Jednak najbardziej przyjazne warunki pogodowe i nie tylko panują w maju, czerwcu ,czy wrześniu, a ruch turystyczny jest wtedy mały. W sumie w okresie letnim pod względem klimatu Czarnogóra przypomina troszkę nasz kraj, aczkolwiek jest znacznie goręcej i spotkamy tam nieco więcej pogodnych dni. Czarnogóra poza górami , czy cudnymi widokami posiada także sporo ciekawych miejsc do odwidzenia, nie tylko mowa tu o zabytkach architektury, których również jest w tym kraju dużo, ale także o miejscach ciekawych pod względem atrakcyjności krajobrazowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.8/10 (14 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)