Czy można zagrać w turnieju pokerowym za darmo?

Teoretycznie warunkiem koniecznym przystąpienia do turnieju pokerowego jest zapłacenie wpisowego. W praktyce jednak możemy tego uniknąć i zagrać w pokera za darmo. Umożliwiają nam to freerolle, czyli rozgrywki bez żadnych opłat ze strony gracza. Ponieważ we freerollach zawodnicy nie zrzucają się na pulę, nagrody są zwykle sporo niższe. Bądź też wcale nie ma nagród finansowych, a zawodnicy walczą o to, by uzyskać wstęp na inne, bardziej prestiżowe zawody. W takim turnieju zawodnik dostaje specjalny bilet, który później wykorzystuje przy zapisywaniu się na wybrane rozgrywki. Zwycięstwo we freerollu upoważnia do udziału zarówno w turniejach internetowych, jak i w rozgrywkach naziemnych, również tych najbardziej prestiżowych.

Jeśli nagrodą we freerollu jest gotówka, to wygrane pieniądze automatycznie po zakończeniu zawodów są przelewane na konto gracza. Zawodnik może wygraną gotówkę przeznaczyć na dalszą grę albo wypłacić, choć w tym drugim przypadku mogą się pojawić dodatkowe obostrzenia, np. konieczność kilkukrotnego obrócenia nagrodą.
Serwisy pokerowe mogą także zażądać od graczy biorących udział we freerollach spełnienia dodatkowych warunków. Najczęściej chodzi o zgromadzenie odpowiedniej ilości punktów. Każdy zarejestrowany gracz otrzymuje punkty w rozgrywkach gotówkowych. Liczba punktów zależy od tego, jak często bierzemy udział w zawodach i ile rąk zdążyliśmy do tej pory rozegrać. Innymi słowy, im bardziej aktywnymi graczami jesteśmy, tym więcej punktów jest na naszym koncie. Z kolei osoby nowe, które dopiero co się zarejestrowały, mogą mieć utrudniony dostęp do freerolli.
Freerolle, jak wszystkie inne turnieje pokerowe, wiążą się z obowiązkiem rejestracji na liście zawodników.

Organizator określa przedział czasu na zakwalifikowanie się do rozgrywek, po tej dacie lista jest zamykana. Osoby, którym nie udało się zarejestrować w wybranym turnieju, nie mogą takiego udziału przejąć bądź wykupić od innego zawodnika – jest to sprzeczne z regulaminem wszystkich serwisów.

Jakkolwiek trudno jest zapisać się na freerolla bez wcześniejszej gry na pieniądze, to od czasu do czasu większość operatorów organizuje turnieje nieobarczone takimi kryteriami. Wtedy jednak gra toczy się raczej dla zabawy, bo nagród finansowych nie ma wcale bądź też są one tylko symboliczne. Jest to jednak dobra okazja dla nowicjuszy by poprawić swoje umiejętności i zapoznać się z zasadami rozgrywek turniejowych.

Więcej o turniejach pokerowych online polecamy poszukać na portalu pokerbreak.net.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 8.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)