Czy oszczędzając na funduszach można się wzbogacić?

Wiele osób, zwłaszcza tych pracujących po osiem czy dziesięć godzin dziennie na etacie, pragnie lepszego życia. Tacy ludzie nie mogą sobie pozwolić na zakładanie własnej działalności gospodarczej, czy zmianę ścieżki zawodowej. Mają rodziny, zobowiązania kredytowe i pewną strefę komfortu, z której nie chcą wychodzić. Czy taka osoba ma szansę na zostanie milionerem przed śmiercią? Czy istnieje dla tych ludzi jakieś rozwiązanie, które pozwoliłoby chociaż na starość cieszyć się z wielu wspaniałych rzeczy, które można kupić za pieniądze? Myślę, że tak.
Takim rozwiązaniem mogą być fundusze inwestycyjne i lokowanie w nich środków długoterminowo. Tylko inwestując w horyzoncie czasowym sięgającym od dwudziestu do czterdziestu lat, nie musimy się martwić chwilowymi wahaniami kursu jednostek uczestnictwa i jednocześnie możemy skorzystać z potęgi procentu składanego. W praktyce oznacza to po prostu ciągłe reinwestowanie zysków, dzięki czemu kapitał, od którego zarabiamy odsetki jest z każdym miesiącem coraz większy. W ten sposób inwestując kwoty rzędu 500 zł miesięcznie, w sprzyjających warunkach możemy po czterdziestu latach uzbierać kapitał na poziomie dwóch/trzech milionów złotych! Niejeden obecny emeryt marzy o tylu zerach na koncie. Z takiego majątku możemy wypłacać sobie odsetki na pozimie od dziesięciu do piętnastu tysięcy złotych miesięcznie bez naruszania kapitału podstawowego. Dzięki temu całą kwotę mogą po nas odziedziczyć nasze dzieci, a to zapewni im bezpieczną i spokojną przyszłość.
Jak widać fundusze inwestycyjne umożliwiają nam, bez większego zaangażowania zgromadzić z czasem spory majątek. Musimy się jednak przy tym wykazać cierpliwością, systematycznością i rozwagą. Nie ma nic gorszego jak wypłacenie pieniędzy z funduszy w okresie bessy, który może trwać nawet kilka lat. Zaczynając swoją przygodę z funduszami po prostu określ za ile lat się do nich “dobierzesz” i na cały ten okres zapomnij, że masz jakiekolwiek udziały.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)