Domy i mieszkania w Krakowie.

Są takie miasta w naszym kraju, gdzie zapotrzebowanie na dom czy mieszkanie będzie zawsze utrzymywać się na bardzo wysokim poziomie. To przede wszystkim kwestia atrakcyjnego rynku pracy oraz niezwykłego uroku danego miasta. Takim miejscem jest niewątpliwie Kraków, który od zawsze przyciąga wielu ludzi, nie tylko zresztą z Polski. Zdarza się, że ktoś pozostaje pod tak wielkim urokiem grodu Kraka, że postanawia w nim zamieszkać. A przecież i sami mieszkańcy Krakowa rzadko decydują się opuścić rodzinne strony.
Dlatego też rynek nieruchomości nie może narzekać na brak ruchu. Oferty pojawiające się zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym cieszą się naprawdę wielkim zainteresowaniem. Wystarczy zobaczyć, ilu ludzi poszukujących mieszkania czy domu w Krakowie i okolicach pojawia się na cyklicznych targach nieruchomości. Także oferty, jakie można znaleźć na stronach internetowych są bardzo popularne. Trzeba tylko wpisać odpowiednie hasło, typu mieszkania w Krakowie lub domy Kraków, aby ukazała się długa lista dostępnych inwestycji.

Jak kształtowała się struktura cenowa mieszkań na rynku pierwotnym w ostatnim kwartale 2014?

Z danych wynika, że największy procent mieszkań na pierwotnym rynku nieruchomości obejmował kwoty rzędu 6000-7000 zł za metr kwadratowy. To trochę ponad 30% ogółu dostępnych mieszkań. Około 25% stanowiły oferty 5000-6000 zł za m2. Najtańsze mieszkania, w kwocie 4000-5000 za m2 stanowiły około 14% ofert. Oczywiście, dla bardziej zamożnych obywateli ceny grubo powyżej 10000 zł za m2 też się zdarzały.

Najdroższe mieszkania można znaleźć tradycyjnie na Śródmieściu, gdyż średnie ceny oscylują w granicach prawie 8400 zł za m2. Dla odmiany, najtańsze średnio oferty nieruchomości były dostępne w Nowej Hucie, prawie 3 tys. tańsze od tych śródmiejskich cen.

brick-home-290315_640

W jakich dzielnicach ludzie, przede wszystkim, szukają mieszkania lub domu w Krakowie?

Tak naprawdę, wszystko zależy od oczekiwań, jakie mają potencjalni nabywcy. Jeżeli cena będzie najważniejszym kryterium wyboru, to bardzo nęcące propozycje mieszkań ma Nowa Huta. Są to często niezwykle ciekawe oferty rynku pierwotnego, w dobrej lokalizacji oraz ze świetną komunikacją z samym centrum miasta.
Od 2-3 lat ten rejon miasta przeżywa swoisty renesans. Powoli przestaje się kojarzyć ze spuścizną PRL `u, szczególnie modne stały się Czyżyny, które wręcz obfitują w nowe mieszkania.

Bardzo popularną dzielnicą, wśród osób szukających nowego mieszkania, jest Krowodrza. Sprzyja temu bliskość Rynku, znakomita komunikacja oraz rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa. Ludzi z zasobniejszym portfelem przyciąga natomiast Wola Justowska, uważana za bardzo prestiżową dzielnicę.

Domy Kraków są poszukiwane przede wszystkim w Bronowicach, które też od jakiegoś czasu zyskują coraz bardziej na popularności, co ma także przełożenie na rynek nieruchomości. Ze względu na dość przystępne ceny, zwolenników własnego domu przyciągają Swoszowice oraz Kliny. W tym przypadku trzeba się jednak liczyć z dłuższym dojazdem do ścisłego centrum miasta i mniejszą ilością dostępnych połączeń komunikacją miejską. W zamian cisza i odpoczynek od gwaru miasta.

 

źródło:http://dom-bud.pl

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)