Jak wybrać suknię ślubną?

Wybór sukni ślubnej nigdy nie będzie łatwy. W ten jeden najważniejszy dzień życia musimy zdecydować się na najpiękniejszą kreację. Wszystkie oczy zwrócone będą w naszą stronę, więc na pewno nie chcemy żadnych niedociągnięć. Zależy nam na tym, aby wywołać w gościach zachwyt, podobać się sobie oraz oczywiście panu młodemu. Jak zatem zdecydować się na zakup tej jednej, wymarzonej sukni?
Po pierwsze należy zainteresować się tematem jak najwcześniej. Uszycie sukni ślubnej trwa dość długo, a najlepsze krawcowe mają zwykle terminy pozajmowane nawet na rok do przodu. Trzeba także wziąć pod uwagę poprawki krawieckie, które wydłużą okres oczekiwania na naszą gotową kreację.
Po drugie, warto poszukać inspiracji zanim pójdziemy do salonu. Suknie ślubne możemy oglądać w internecie, w prasie branżowej oraz na wystawach salonów. Mając wstępną wizję tego jak powinna wyglądać nasza kreacja dużo szybciej porozumiemy się z krawcową. Zwykle kobiety już od najmłodszych lat wyobrażają sobie siebie jako panny młode, więc wstępna wizja jest już od dawna stworzona. Warto jednak zweryfikować ją z naszą aktualną sylwetką, stylem, ogólnym wyglądem oraz charakterem wesela.
Po trzecie, należy wybrać naprawdę dobrą krawcową. Na pewno żadna z kobiet nie chce, aby jej suknia została źle uszyta. Nie warto zatem oszczędzać na wyborze krawcowej. Lepiej jest zlecić to zadanie komuś kto ma naprawdę dobre opinie. Trzeba koniecznie wypytać znajome koleżanki, kto szył ich sukienki oraz jak to zrobił. Czy były gotowe w umówionym terminie, czy nie było problemu ze znalezieniem materiałów, czy współpraca przebiegała w miłej atmosferze? Te pytania należy koniecznie zdać. Proces zdejmowania miar, dopasowywania koronek i pierwsze mierzenie każda kobieta zapamięta do końca życia, zatem dobrze, aby były to przyjemne wspomnienia.

Czasem jest tak, że suknia przechodzi w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Wiele matek oczekuje, że ich córka założy właśnie kreację po babci. Warto jednak zastanowić się czy na pewno podoba nam się wybrana przez babcię wiele lat temu sukienka. Chociaż to piękna tradycja, warto pamiętać, że moda ślubna ulega przemianom i ubranie kiedyś dobrze wyglądające, może nie pasować do charakteru współczesnego wesela.
O czym jeszcze trzeba pamiętać szukając sukienki na ślub? O cierpliwości. Może się zdarzyć, że wiele modeli nie będzie na nas pasować i dopiero w dziesiątym salonie znajdziemy coś dla siebie.

Polecamy projektantów z Krakowa: fularazywczyk.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)