Jak wygrywać w pokera?

Poker zwykle zaliczany jest do gier hazardowych, jednak nie jest to gra losowa, jak ruletka czy kości. Na swoją wygraną bądź przegraną zawodnik ma bardzo duży wpływ. Wytrawny pokerzysta podczas zawodów nie będzie liczył na uśmiech losu, tylko na własne umiejętności. Szczęście, oczywiście, też się przydaje, ale osoby, które w pokerze odnoszą największe sukcesy, na swoją pozycję zapracowały długimi treningami i stałym pogłębianiem wiedzy. Mówiąc inaczej, jeśli zależy nam na wygrywaniu w karty, musimy najpierw sporo zainwestować w naukę i wypracowanie właściwej strategii.

Pierwsza rzecz, jaką musi zrobić zawodnik, to polubić się z matematyką. Mając taką wiedzę łatwiej będzie nam oceniać szanse na dobrą rękę, a od tego właśnie zależy wygrana. Jeśli więc wiemy, że prawdopodobnie z takim a takim układem kart nie uda się nam pokonać przeciwników, unikniemy zbędnego ryzyka i straty żetonów. Bo dobry gracz to niekoniecznie ten, który nawet przy bardzo słabych kartach nie boi się iść na całość. To raczej ten, który wie, że czasem lepiej się wycofać, by potem uderzyć ze zdwojoną siłą.

Powodzenie w danej sesji zależy od pierwszych kart. Musimy wiedzieć, co otrzymane karty oznaczają i jak należy teraz licytować. Dobór strategii zależy też od odmiany gry, bo np. w Texas Hold’em mamy karty wspólne, a w pięciokartowym dobieranym liczą się tylko indywidualne ręce zawodników. Innymi prawami rządzą się też stoliki, a innymi turnieje pokerowe. Zawsze jednak zawodnik musi być w stanie wykorzystać swoją pozycję przy stole, niezbędne jest również rozszyfrowanie wzorca obstawiania zakładów. Te umiejętności nabędziemy wyłącznie drogą praktyki, rozgrywając setki przeróżnych rąk. A jeżeli chcemy troszkę podszkolić się z teorii polecam skorzystać z portalu pokerowego: pokerbreaklive.net.

Nie bez znaczenia w rozgrywkach pokerowych są emocje. Trudno będzie nam wygrywać w sytuacji, gdy naszymi decyzjami pokieruje nie chłodna kalkulacja, ale nerwy. Nie ma co liczyć na sukces, jeśli główną naszą motywacją będzie chęć odegrania się na przeciwnikach – zamiast tego, powinniśmy po prostu dążyć do bycia jak najlepszym zawodnikiem. Doświadczenie pokazuje, że to pod wpływem emocji gracze najczęściej podejmują błędne decyzje i w konsekwencji tracą swoje pieniądze. Trzymanie nerwów na wodzy jest szczególnie ważne na turniejach, bo tam nie da się tak po prostu odejść od stołu żeby ochłonąć.

Należy też mierzyć siły na zamiary. Dosiadając się do stolika starych “wyjadaczy” raczej nie udowodnimy swojej wyższości, tylko przegramy większość żetonów.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)