Jak zostać modelką lub tylko hostessą?

Z pewnością wiele dziewczyn marzy o karierze modelki. Swoje marzenia będą mogły jednak spełnić tylko niektóre z nich. Większość kobiet nie ma szans na pracę modelki. Nie ma się co dziwić. Nie każda, nawet atrakcyjna kobieta, ma bowiem odpowiednie wymiary. Szanse na taką karierę mają tylko wysokie i bardzo szczupłe dziewczyny. Nie wszystkie modelki mają niewiadoma jak piękną twarz. Podstawową kwestią są właściwe wymiary.

Dziewczyna, która ma 175 wzrostu oraz jest szczupła ma większe szanse na zaistnienie w branży niż jej koleżanka, która ma śliczną twarz, ale 168 cm wzrostu. Mówimy oczywiście, o modelkach, które mają chodzić po wybiegu. Fotomodelki często nie muszą być aż tak wysokie. Przykładem jest tutaj Natalia Siwiec mająca jedynie 168 cm wzrostu. Gdzie powinna się udać dziewczyna, która marzy o pracy modelki? Z pewnością najlepszym rozwiązaniem jest agencja modelek http://promogirls.pl/. W takich agencjach pracują osoby, które mają rozeznanie w branży. Dlatego jeśli udasz się do kilku takich agencji i nie zostaniesz do żadnej przyjęta, to znaczy, że trzeba poszukać sobie innej pracy. Alternatywą dla agencji modelek może być także agencja hostess. Takie agencje nie mają aż tak dużych wymagań. Oczywiście dziewczyny tam zatrudnione są atrakcyjne, ale do modelek im często daleko. Gdzie może znaleźć zatrudnienie hostessa? Z pewnością każdy z nas widział hostessy na akcjach promocyjnych w marketach. Bardzo często firmy potrzebują hostess do tego typu akcji. Czy się komuś to podoba czy nie hostessy są również obecne na pokazach samochodowych. Czasami hostessy mają za zadanie rozkręcić na przykład jakąś imprezę.

 
emma-in-blue-1Bardzo dużo młodych dziewczyn zwłaszcza studentek dorabia jako hostessa. Czy pracę w tej branży mogą podejmować tylko dziewczyny? Okazuje się, że nie. Zapotrzebowanie jest bowiem również na mężczyzn tak zwanych hostów. Naturalnie i w tym przypadku wygląd odgrywa dużą rolę. Przystojny, wysoki mężczyzna z pewnością znajdzie dla siebie jakąś ofertę zwłaszcza w dużym mieście. Oczywiście, wygląd to nie wszystko. Bardzo często hostessom i hostom stawia się także inne wymagania niezwiązane z wyglądem zewnętrznym. Podstawą jest kultura osobista, pewność siebie, komunikatywność, inteligencja itp. Czasami mile widziana jest również znajomość języków obcych. Czy warto być hostessą? Tak, oczywiście trzeba sobie tylko zdawać sprawę, że jest to praca tymczasowa głównie dla młodych kobiet i mężczyzn.

Pozwala jednak często zarobić spore pieniądze. Na pewno większe niż na kasie w markecie. Młode dziewczyny powinny jednak być ostrożne podczas szukania tego typu ofert pracy. Niestety, nie brakuje różnych dziwnych ogłoszeń o pracę dla tak zwanych hostess. Niekiedy okazuje się, że jest to praca, ale w agencji towarzyskiej. Jeśli ogłoszenie dotyczy pracy za granicą, to tym bardziej trzeba zachować ostrożność. Nie od dziś wiadomo, że nie wszystko złoto, co się świeci. Nie brakuje osób, które nie mają skrupułów by wykorzystać czyjąś naiwność. Smutne jest to, że nadal na tego typu oferty niektórzy się jeszcze nabierają.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)