Jak zwalczać zaburzenia potencji?

Seksualność człowieka to niezwykle istotny element jego funkcjonowania. Każdy pragnie udanego seksu z dobrym partnerem, a każde nieprzewidziane w tej sferze zachowanie naszego ciała często staje się źródłem frustracji i wstydu. Co zatem robić, gdy pierwsze symptomy zaburzenia potencji pojawią się w organizmie mężczyzny?

Z tym typowo męskim problemem, jakim jest zaburzenie potencji, zmaga się ponad 3, 5 miliona dorosłych Polaków, więc nie powinien być to na pierwszy rzut oka powód do wstydu. Jednak nadal wzbudza to niechęć, wstyd i zażenowanie, a borykający się z tym problemem mężczyzna często nie wie, jak ma go się go pozbyć. Dostępne w sklepach i aptekach leki na potencję często nie spełniają swojego zadania, a niekiedy nawet pogarszają faktyczny stan schorzenia.

potencja

Nie unikaj lekarza – Tylko on fachowo Ci pomoże.

Notorycznie popełnianym błędem w przypadku pojawienia się zaburzeń potencji jest działanie na własną rękę – jest to porównywalne do chodzenia po omacku, gdyż nie mając doświadczenia ani fachowej wiedzy, przyjmując środki lecznicze o różnych składach, nie osiągnie się satysfakcjonującej poprawy. Często zdarza się, że ten problem nie leży w fizyczności człowieka w dosłownym tego znaczeniu, lecz ma podłoże psychiczne. Presja ze strony partnerki, lub nawet samego siebie, że każde podejście do stosunku musi zakończyć się efektywnym końcem, nie pozostawia mężczyźnie marginesu błędu, w postaci zmęczenia, lub braku ochoty na odbycie stosunku. Dlatego bardzo rozsądnym i dojrzałym wyjściem jest jak najszybsza wizyta u lekarza seksuologa, który szybko zdiagnozuje przyczynę schorzenia, i dobierze jak najbardziej odpowiednią terapię dla pacjenta – może to być terapia psychologiczna, jak i w postaci tabletek, czy innych preparatów.

Nie wstydź się – porozmawiaj

Ukrywanie problemu przed partnerką nie sprawi, że zniknie on równie nagle, jak się pojawił. Szczera rozmowa z pewnością pozwoli uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, co w przypadku unikania seksu jest więcej niż pewne, szczególnie, gdy dotychczas życie łóżkowe chorego i jego partnerki było udane. Być może uda się znaleźć samemu przyczynę problemu, i razem zacząć pracować nad wyeliminowaniem jej z życia. O tym jak to zrobić dowiesz się na aptekamezczyzny.pl. Przyczyn może być wiele – niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, czy też notorycznie wywierana presja seksualna. Jedno jest pewne – zaburzenia potencji to nie koniec świata, a dobrze dobrana terapia pozwoli szybko wrócić do pełnej sprawności.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)