Kabiny dla palących

Nałóg tytoniowy jest bardzo szkodliwy. Szkodzi zarówno samemu palaczowi, jak i jego otoczeniu. Jednak wciąż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Czy możemy w jakiś sposób się przed tym bronić?

Obecnie wiele osób pali papierosy – jednak nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo to szkodzi. Przede wszystkim palacze są bardziej narażeni na zachorowanie na różnego rodzaju nowotwory. Ponadto mogą mieć problem z sercem, czy też układem krwionośnym lub oddechowym. Palacze również szkodzą swojemu otoczeniu, ponieważ ludzie przebywający z nimi stają się tak zwanymi biernymi palaczami. To niesie za sobą bardzo poważne skutki, ponieważ szacuje się, iż bierne palenie może być bardziej szkodliwe od czynnego. Z pewnością podstawą do ogłoszenia tego typu teorii jest fakt, iż w wydychanym powietrzu przez palacza znajduje się ponad 35 razy więcej dwutlenku węgla, a także 4 razy więcej nikotyny. Są to bardzo ogromne dawki, dlatego musimy mieć świadomość co grozi nam podczas wdychania dymu tytoniowego. Bierni palacze mogą mieć przede wszystkim poważne problemy z układem oddechowym, a ponadto ich skóra szybciej się starzeje. Czy istnieje jakaś skuteczna ochrona przed biernym paleniem?

6447395405_785d6026b4_b

Aktualnie od kilku lat istnieje ustawa – która zabrania palenia wyrobów tytoniowych w miejscach publicznych. Tym samym nie zapalimy papierosa na przystanku lub w szkole, czy też w miejscu pracy. Wprowadzenie tej ustawy przyniosło największe straty przedsiębiorcom. Niestety obecnie nasz pracownik, jeżeli jest uzależniony od nikotyny nie może zapalić papierosa w dowolnym miejscu. Tym samym codziennie traci kilka minut na wyjście oraz powrót z palarni, co generuje zbędne koszty. W ciągu roku szacuje się, iż może to być nawet kilka tysięcy złotych. Jednak warto wiedzieć, iż można temu zaradzić. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest kabina dla palących. Jeżeli zdecydujemy się na jej instalacje, ograniczymy nie tylko zbędne koszty, jakie nasi pracownicy generują podczas dojścia do wyznaczonej strefy palenia, ale również ochronimy pozostałych pracowników przed biernym paleniem. Tego typu urządzenie posiada również szereg innych zalet. Warto wiedzieć, iż możemy je ustawić bezpośrednio w naszym biurze. Jest bardzo estetyczne, dzięki temu idealnie dopasuje się do naszego otoczenia. Ponadto w zależności od jego wielkości, może nawet pomieścić kilka osób. Warto również dodać, iż kabina dla palaczy jest bardzo komfortowa. Posiada zamykane drzwi, dzięki czemu szkodliwe substancje nie wydostaną się na zewnątrz. Jednak palacze w środku też nie zatrują się wydychanym przez siebie dymem, ponieważ urządzenie posiada specjalne filtry, które od razu niwelują przykre zapachy. Wystarczy jedynie podłączyć kabinę do gniazdka elektrycznego, aby rozpoczęła swoją pracę.

8026148396_9132f272bb_o

W dzisiejszych czasach wiele osób jest uzależnionych od nikotyny – jest to bardzo poważny nałóg, jednak ciężko z niego wyjść. Z tego powodu powinniśmy wyjść na przeciw swoim pracownikom i zainstalować w naszym zakładzie kabinę dla palących. Dzięki temu zyskamy oszczędności, a ponadto ochronimy innych przed biernym paleniem.

 

źródło: http://kabinydlapalaczy.eu/technologia/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)