Kiedy zasłony nie wystarczają, są rolety. Pytanie tyko, w jakie…

Plisowane, wolnowiszące, a może w kasecie albo rzymskie? Zanim chwycisz za koszyk w sklepie z akcesoriami do wyposażania wnętrz przeczytaj ten artykuł – w nim tłumaczymy, które rolety będą dla ciebie odpowiednie i ile to wszystko tak naprawdę kosztuje.

Wiesz, które rolety będą odpowiednie do twojego domu?

rolety okienne

Rolety należałoby podzielić według kilku kategorii, a w tym m.in.:

  • rodzaju oraz miejsca montażu (montaż inwazyjny, bezinwazyjny, do kasety, ściany itd.),
  • właściwości estetycznych,
  • poziomu zaciemnienia wnętrza,
  • ceny,
  • szeroko rozumianej budowy.

Pamiętaj, że niezależnie od wybranego modelu, rolety są dostępne zarówno w wersjach na wymiar pod indywidualne zamówienie, jak i jako gotowce. Rolety standardowe mają tę przewagę, że są znacznie tańsze w zakupie, a jeśli nie masz ponadprzeciętnych oczekiwań funkcjonalnych, wiesz, że z przesłon będziesz korzystał sporadycznie, będziesz nimi w 100% usatysfakcjonowany.

To warto wiedzieć!

Zapamiętaj, że rolety wewnętrzne i zewnętrzne to dwa zupełnie różne produkty. Te pierwsze nie mogą być wystawione na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych, a co za tym idzie nie zawiesisz ich ani na tarasie, ani w przydomowej altanie. W przeciwnym razie licz się z utratą gwarancji i natychmiastowym zniszczeniem przesłony.

Te rolety po prostu warto wziąć pod uwagę

Tradycyjne rolety wolnowiszące, jeśli nie wymagasz zbyt wiele

Jeśli wiesz, że z rolety będziesz korzystał sporadycznie lub masz zwyczajnie ograniczony budżet na zakup przesłon okiennych do domu, zdecyduj się na te klasyczne, wolnowiszące. One co prawda w pewnym zakresie ograniczają dostęp do klamki, ale są trwałe, proste w czyszczeniu i przede wszystkim niedrogie. Rolety klasyczne wykorzystuje się także do przesłaniania największych przestrzeni – to głównie za sprawą wytrzymałego profilu, który wkręca się albo do sufitu, albo bezpośrednio do ściany.

Austriackie tak, ale przede wszystkim do kuchni

Rolety austriackie może nie są najpopularniejszymi systemami przesłon okiennych jakie stosuje się w domach, ale ze względu na swoją budowę – świetnie korespondują się z wnętrzami kuchni. Nie gwarantują 100-procentowego zaciemnienia wnętrza, ale za to trudno odmówić im ponadprzeciętnych właściwości estetycznych. Poza tym rolety austriackie b. dobrze znoszą nawet uporczywe zabrudzenia. Więcej na ten temat na blogu Wystrój Okien.

obejrzyj rolety austriackie

Co możecie powiedzieć mi o plisach?

Plisy to te rolety wewnętrzne, które zamontujesz w zasadzie na każdym oknie i to niezależnie od jego budowy oraz lokalizacji w domu. Doskonale chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, są łatwe w obsłudze i montażu, a przy tym nie będą sprawiały ci trudności w pielęgnacji.

Musisz jednak liczyć się, że dobrej klasy rolety plisowane to niemały wydatek – średnio nawet trzykrotnie wyższy w porównaniu do klasycznych przesłon wolnowiszących.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (wybrano z 1 głosy)