Konto osobiste dla tych co lubią mieć gotówkę

Wybór konta osobistego powinien być kwestią indywidualną. Nie każda oferta, która wygrywa ranking kont osobistych będzie najlepszą dla również dla nas. No chyba, że to konto kompletnie bez żadnych opłat, ale takich jest niewiele. Z kolei te, które nie pobierają opłat z podstawowe usługi mogą mieć droższe inne usługi, na których nam zależy. Poza bezpłatnym korzystaniem z rachunku powinniśmy szukać dla siebie konta, które oferuje darmową usługę, z której korzystamy najczęściej.

Na co zwracać uwagę

Niestety trudno o konto idealne, wiec przy wyborze naszego nowego rachunku trzeba skupić się na rzeczach dla nas shutterstock_198762014najistotniejszych. Opłata za prowadzenie rachunku to podstawa. W większości banki nie pobierają żadnych opłat za tę usługę. Trzeba jasno powiedzieć, że kasowanie klientów za samo posiadanie konta już na samym wstępie wystraszyłoby potencjalnych nabywców. Niemal każdy bank chwali się zatem że prowadzenie rachunku kosztuje „0 zł”. trzeba tu jednak uważać na „ale”. Wiele z banków przy tej bezpłatności stawia warunek. Aby nie płacić za konto trzeba spełnić dodatkowe wymaganie: założyć kartę kredytową lub debetową (PKO Bank Polski) lub zapewnić wpłatę środków na odpowiednim poziomie (BNP Paribas i Milenium Bank).

To na czym nam najbardziej zależy- gotówka

Po ustaleniu absolutnej podstawy – darmowości prowadzenia rachunku trzeba sprawdzić to na czym nam najbardziej zależy. Konto osobiste, jak ubranie powinno być dopasowane do nas. Dlatego trzeba się zastanowić jaki aspekt bankowości jest nam najbardziej potrzebny i pod tym kontem zrobić rekonesans dostępnych usług. Jeśli przede wszystkim operujemy gotówka to kwestia dostępności bankomatów i opłat za deponowanie środków powinna być priorytetem. Tylko nieliczne konta osobiste w standardzie mają opcję bezpłatnego wybierania gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granica. Tym obecnie może się pochwalić tylko Smart Konto w Banku Smart oraz I Konto z BNP Paribas. Za ich plecami lokuje się kilka banków, które swoim klientom oferują bezpłatne korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce. Do tego grona należą aktualni i przyszli użytkownicy konta „Godnego Polecenia” w Banku Zachodniego WBK, „wymarzonego kont” Z Raiffeisen POLBANK-u oraz „Konta Lubię to” w Banku BPH. W przypadku pozostałych oferowanych na rynku kont trzeba liczyć się z koniecznością opłat rzędu 1 – 5 złotych lub 3 % wysokości wypłacanych środków.

Oferty najlepszych kont osobistych znajdziesz na stronie oszczednoscionline.pl.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)