Kosmetyki dla osób z AZS

Atopowe zapalenie skóry to nie tylko problem dermatologiczny, to poważna choroba, z którą człowiek ją posiadający musi sobie radzić co dzień. Przede wszystkim potrzeba jest zarówno zdobywania wiedzy na temat atopowego zapalenia skóry, zwiększonej ilości ulotek i kampanii o tej przypadłości, lepszego dostępu do dermatologów. Atopowe zapalenie skóry niekiedy na początku bywa mylone z przypadłościami stricte alergologicznymi, czy innymi dermatologicznymi.

Jak najszybsze prawidłowe rozpoznanie jest bardzo ważne – taką skórę można posiadać już od dziecka, wtedy jednak łatwiej wyrobić w sobie nawyk systematycznego dbania o skórę i zakupywania produktów do niej przystosowanych (a więc przede wszystkich takich, które nie podrażnią jej, stworzą barierę ochronną – tu w szczególności przeróżne emolienty, będą chronić także przed innymi czynnikami szkodliwymi dla skóry z AZS, jak np. promieniowanie słoneczne).

16977648910_75afa690cd_o
Wbrew pozorom ogromną sztuką jest odpowiednie dobranie kosmetyków – jeśli posiadamy skórę atopową, najlepiej jest pierwsze stosowane produkty skonsultować z lekarzem rodzinnym i oczywiście dermatologiem, warto także na wstępie prosić o próbki kosmetyków, z uwagi, iż nie są one najtańsze. Na rynku obecnie dostępnych jest wiele marek produkujących kosmetyki przeznaczone dla skóry z AZS, warto jest z tego względu już na początku zastanowić się czy będziemy używać tańszych (np. zakupione w drogerii), czy droższych, które oferuje apteka. Zarówno drogeria, jak i apteka to dobry wybór pod warunkiem, iż dany kosmetyk stosowany regularnie nie tylko będzie łagodził objawy AZS, ale i nie będzie powodował skutków ubocznych. Jeśli decydujemy się na drogerie, jako miejsce zaopatrzenia warto zawsze dokładnie czytać skład takiego kosmetyku, gdyż nierzadko opis produktu sugeruje, co innego niż jego skład. Najlepszym rozwiązaniem jest albo zdanie się na zaufanego dermatologa, z którym stale jesteśmy w kontakcie albo radę aptekarza.

Podstawowym kosmetykiem dla osób z atopowym zapaleniem skóry – przede wszystkim jest balsam do całego ciała, szczególnej pielęgnacji wymaga także twarz oraz wszelkie najczęściej odsłonięte części ciała. Nie można zapominać także o noszeniu ubrań, które nie podrażnią ciała – a więc wykonanych z jedwabiu, czystej bawełny. Poza tym atopowcy muszą liczyć się z kosztami produktów higienicznych, jak specjalistyczny żel do mycia ciała, tonik, mleczko, czy mydło. Ich ceny mają różny zakres stąd dobrze jest np. w aptece polować na wszelkie promocje, a na początku stosowania, gdy nie jesteśmy pewni, czy kosmetyk jest dla nas przeznaczony warto zakupywać, jak najmniejsze dostępne opakowania. Warto mieć przy sobie zawsze podręczny krem przeznaczony do likwidacji problemów ze skórą atopową – może przydać się wielu niespodziewanych sytuacjach.

19477660153_d5f2c168c4_h

Reasumując odpowiednie kosmetyki przeznaczone dla osób z atopowym zapaleniem skóry – są bardzo ważne – zakupywane na raz to istotny wydatek dla domowego budżetu – dodatkowo zazwyczaj stare kosmetyki trzeba po prostu wyrzucić, warto więc zakupywać je w rozsądnych ilościach. Dodatkowo taka taktyka nie doprowadzi do np. przeterminowania się produktu.

 

źródło: http://zikoapteka.pl/lokalizator/?city=jastrzebie-zdroj

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)