Kosmetyki w zgodzie z naturą.

Wiele osób, kiedy trafia do drogerii, lub supermarketu i musi wybrać kosmetyki dla siebie, czy też dla kogoś ze swojego bliskiego otoczenia, jest w poważnym kłopocie. Większość społeczeństwa nie wie jakie kosmetyki wybierać, czym się kierować, żeby kosmetyki miały jak najlepszy wpływ na naszą skórę i ciało. Niewielka jest również świadomość opisów składów na opakowaniach kosmetyków. Mało kto wie co one oznaczają, i czy dane kosmetyki są korzystne, czy niekorzystne dla skóry człowieka.

Jak kupować kosmetyki?

Decydując się na zakup kosmetyków powinniśmy się kierować zarówno ich składem jak i potrzebami naszej skóry. Musimy określić, czy posiadamy skórę normalną, suchą, tłustą, czy nasza skóra posiada skłonności do alergii. Jeżeli będziemy mieli już pewną wiedzę na temat naszej skóry, łatwiej nam będzie szukać odpowiednich kosmetyków. Jeżeli mamy wątpliwości co do cech charakterystycznych naszej skóry, możemy skorzystać z wielu testów kosmetycznych dostępnych w internecie, a jeżeli nie są one dla nas wiarygodne, powinniśmy udać się po poradę do dermatologa. Specjalista pozwoli nam określić cechy naszej skóry, pomoże nam również w doborze odpowiednich dla nas kosmetyków. Dzięki tego rodzaju konsultacjom będziemy mieć pewność, że dbamy o naszą skórę jak najlepiej.

spa

Składy kosmetyków

Osoby, które interesują się bardziej tematem kosmetyków powinny bardziej szczegółowo zapoznać się z ich składami. W sieci dostępnych jest wiele stron, które umożliwiają szybką i bezpłatną analizę składów kosmetyków. Cała operacja polega na tym, że wkleja się cały skład danego kosmetyku w specjalnie przeznaczone do tego pole, a system sam dokonuje analizy składu kosmetyku. Dodatkowo oznaczone zostają składniki uznawane powszechnie jak szkodliwe dla skóry, osobno oznaczone są konserwanty użyte do produkcji kosmetyków. Po pewnym czasie będziemy w stanie samodzielnie analizować składy kosmetyków na drogeryjnych półkach, co sprawi, że będziemy wybierać produkty lepsze dla naszej skóry.

Najbezpieczniejsze kosmetyki

Kosmetyki, które od wieków cieszą się uznaniem konsumentów to kosmetyki na bazie ziół. Mówi się, że najlepsze kosmetyki charakteryzują się jak najkrótszym składem, a składniki użyte do produkcji danego kosmetyku powinny być pochodzenia naturalnego. Jest w tym dużo prawdy, ponieważ kosmetyki naturalne takiego producenta kosmetyków, jak producent kosmetyków elfa-pharm, cieszą się na polskim rynku dużą popularnością. Wybierając kosmetyki, warto sprawdzić, czy poszczególne składniki będą miały dobroczynne działanie na naszą skórę. Niektóre preparaty bowiem mogą idealnie sprawdzić się w przypadku skóry tłustej, a użyte do skóry suchej mogą prowadzić do rozmaitych podrażnień.

kosmetyki2

Na szczególną pielęgnację zasługuje zwłaszcza skóra wrażliwa naczynkowa, atopowa, ze skłonnościami do alergii. W przypadku tego rodzaju skóry wymagającej specjalnej troski, może okazać się konieczne użycie preparatów specjalistycznych, które mogą być zapisane na receptę przez dermatologa, i dostępne jedynie w aptekach.

 

źródło: http://www.elfa-pharm.pl/pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)