Krakowskie firmy stawiają na bezpieczeństwo

W ostatnim czasie obserwuje się w Krakowie spory ruch w branży zabezpieczeń mienia i obiektów. Szczególnie popularne stają się instalowanie kamer telewizji przemysłowej. Tego rodzaju urządzenia bardzo skutecznie zmniejszają ryzyko włamań i kradzieży w monitorowanych obiektach.

Widoczne kamery i poziom bezpieczeństwa

Podstawową funkcją kamer telewizji przemysłowej nie jest wcale rejestrowanie osób – które miałyby się włamać do firmy lub też dokonać kradzieży. Wręcz przeciwnie, chodzi przede wszystkim o zapobieganie jego rodzaju przestępstwom. To logiczne, ponieważ o wiele lepiej zapobiegać takim sytuacjom, niż wyciągać konsekwencje, kiedy już się wydarzą.

8452027610_ca51abdd83_o

Dlatego coraz rzadziej stosuje się ukryte kamery – ponieważ funkcja psychologiczna, wynikająca ze świadomości bycia obserwowanym, jest o wiele bardziej wartościowa. Wielu potencjalnych kradzieży i włamań udaje się uniknąć, właśnie dlatego, że kamery monitoringu są dobrze widoczne. Oznacza to, że montaż nowoczesnych urządzeń do monitoringu to idealna inwestycja w bezpieczeństwo firmy.

Nowoczesne kamery – skuteczne zabezpieczenie

Kiedy jednak dojdzie do sytuacji – w której trzeba będzie wzywać policję, materiały zgromadzone przez kamery monitoringu mogą okazać się bezcenne. Dotyczy to zwłaszcza nowych modeli, które są o wiele bardziej skuteczne.
Nowoczesne kamery dają wiele oczywistych korzyści. Najważniejszą jest to, że tego rodzaju urządzenia są o wiele bardziej odporne na awarie, które przy starych systemach wiązały się zazwyczaj z problemami z okablowaniem. Bezprzewodowe przesyłanie danych eliminuje tego rodzaju kłopoty. Obecnie złodziejom nie wystarczy przecięcie jednego kabla, by „oślepić” cały monitoring. To ważne, głównie dlatego że montaż anten i kamer odbywa się zazwyczaj w takich miejscach, do których dość trudno dotrzeć. Dzięki temu niełatwo uszkodzić samą kamerę lub nadajnik przekazujący obraz.

Identyfikacja na podstawie zdjęć

Jeszcze jedną ważną zaletą nowoczesnych kamer telewizji przemysłowej jest jasność robionych zdjęć – obecnie większość znajdujących się na rynku kamer bezprzewodowych, przetwarza obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości. Pozwala to na wyciągnięcie z filmu klatek i wydrukowanie ich w formie zdjęć. Dzięki temu możemy o wiele łatwiej zidentyfikować twarze i inne cechy fizyczne postaci zarejestrowanej przez monitoring. Telewizja przemysłowa stale się rozwija, powstają jeszcze bardziej nowoczesne urządzenia, które pozwalają na zarejestrowanie jeszcze większej ilości szczegółów. Zwiększa się też możliwość transferu danych, dlatego też monitoring okazuje się coraz lepszą inwestycją w bezpieczeństwo firmy.

9673147817_24db954ca9_k

Oczywiście nie jest to pełna lista zalet nowoczesnej telewizji przemysłowej – ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dlatego trudno się dziwić, że coraz większa liczba przedsiębiorców prowadzących działalność w Krakowie, decyduje się na montaż takich instalacji. Oznacza to również, że podniesie się poziom bezpieczeństwa w mieście, przynajmniej jeżeli chodzi w włamania i kradzieże.

 

źródło: http://delsat.pl/oferta/instalacje/instalacje-antenowe-rtv-sat.html

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)