Kulturalny styl w domu

Coraz większa grupa ludzi pragnie mieć w swoim domu bardzo indywidualny i nowoczesny wystrój. Styl rustykalny to idealne rozwiązanie dla takich właśnie osób. Pomaga on zachować domowe ciepło i przytulne wnętrze. Jest to klasyk wśród wystrojów, które należą do luksusowych. Wiele nieruchomości w Przemyślu jest tworzonych właśnie w takim stylu.

Styl ten, nazywany rustykalnym, łączy w sobie wiele tradycyjnych rozwiązań, a przy pracach często wykorzystuje się naturalne materiały, także podchodzi to pod budownictwo ekologiczne. Elementy składające się na wystrój także są z ekologicznych materiałów i większość z nich jest wykonana ręcznie. Użycie takich przedmiotów do udekorowania naszego domu z pewnością nada mu wyjątkowego charakteru i ducha.

wlasne mieszkanie

Styl rustykalny często wykorzystywany jest w domach, które znajdują się na obrzeżach miast. Łączy się ze stylem wiejskim i szlacheckim. Czerpie z tych dwóch stylów ile tylko się da i robi to w bardzo pozytywny sposób. Dekoratorzy wnętrz opierają na nich wszystkie swoje działania. Tworzą projekt domu, jego wnętrza czy też mieszkania. Wszystko zachowane jest w odpowiednich proporcjach, tak aby dekoracje nie przytłaczały naszego gniazdka. Dom ma być w sielskiej atmosferze.

Styl ten można utrzymać kierując się jego pewnymi założeniami. Naturalne elementy, dużo drewnianych fragmentów, porządne belki i słupy. Wszystko po to by wnętrze domu było idealnie podkreślone. Liczy się klimat, który chcemy uzyskać. Meble są bardzo istotnym elementem stylu rustykalnego. Naturalność to podstawa, więc powinny być wykonane z pięknego drzewa i nosić jego znaki w postaci słojów, różnych pęknięć. Nie chodzi o jeden czy dwa elementy z drewna. Drewno jest całą esencją tego stylu. Dodatki w postaci antycznych zegarów, komoda licząca sobie trzy dekady, lampy naftowe, skóry zwierząt. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzić z dekoracją. Nie chcemy przecież urządzić w taki pięknym domu śmietnika.

nieruchomości przemyśl

Styl rustykalny jest czasami łączony z angielskim i kolonialnym. Wszystko idealnie skomponowane daje przecudowną całość. Nasz dom ma świeży wygląd, jest bardzo oryginalny i czujemy się w nim bardzo komfortowo. Osoby lubujące się w tym stylu twierdzą że całość sprawia, że czują się znowu dziećmi, które właśnie w tym momencie są w odwiedzinach u swojej babci. Swojski klimat to coś co kochamy wszyscy. Wieś sprawia że czujemy się spokojniej, otula nas przyroda, wszystkie zmartwienia odchodzą w dal. Takie właśnie są domy czy mieszkania w tym stylu. Wracając do nich zapominasz o wszystkim co cię gnębi.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +2 (wybrano z 2 głosów)