Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka?

Przy kompletowaniu wyprawki dla niemowlaka jedną z najważniejszych rzeczy jest wózek. Możemy go kupić przed narodzinami dziecka ale nie takim głupim pomysłem jest również jego zakup, kiedy dziecko już przyszło na świat.


Czym kierować się przy zakupie wózka dla dziecka?

Przy zakupie pierwszego wózka dla niemowlaka najważniejsze są dwie rzeczy: wygoda i bezpieczeństwo. Głęboki wózek służy dziecku do ok. 6 miesiąca życia. Gondola powinna być na tyle duża, żeby dziecko nie wyrosło z niej za szybko. Wózki dziecięce mają różne udogodnienia. Warto kupić głęboki wózek, który ma możliwość regulacji nachylenia gondoli, głęboką budkę oraz wyposażony jest w ciepły śpiworek. Dla rodziców lubiących aktywność polecam wózki z resorami i czterema pompowanymi kołami. Takie wózki sprawdzą się na każdym terenie. Oczywiście mieszczuchy mogą wybrać bardziej poręczne wózki, które mają koła z panki, łatwo się składają oraz zazwyczaj mają modny design.

Czy ma być wózek 3w1 czy będziemy dokupować następne wózki?

Najbardziej popularne są wózki dziecięce typu 3w1 (gondola, spacerówka, fotelik samochodowy). Mamy nadzieję, że zakup takiego wózka załatwi sprawę z transportowaniem naszego dziecka raz na zawsze. Moja opinia jest taka, że owszem warto dokonać takiego zakupu, ale należy przyjrzeć się każdemu elementowi takiego wózka, czy rzeczywiście będzie przydatny. Zazwyczaj bowiem fotelik – nosidełko przeznaczony jest dla najmniejszych bobasów, niesiedzących. Spacerówka może się okazać za mała lub za duża dla naszego dziecka, które w zależności kiedy zacznie dobrze siedzieć, przesiądzie się w spacerówkę.

Drugi wózeczek dla dziecka bardziej wybieramy pod kontem temperamentu naszego malucha. Czy lubi jeździć w wózku, czy będzie spędzał w nim sporo czasu, czy będzie w nim spał na spacerach. Tutaj mamy do wyboru: podstawowy, lekki wózek, który będzie nam służył ‘od biedy’ lub komfortową spacerówkę, która wielkością nie odstaje od pierwszego głębokiego wózka. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na takie elementy: wygodne siedzisko, pasy bezpieczeństwa, dodatkowy pas pomiędzy nóżkami dziecka, możliwość jedzenia w wózku (podkładka), możliwość rozłożenia wózka, ochraniacz przeciwdeszczowy na wózek. W drugim przypadku, kupno takiego wózka osobno do dobra inwestycja na kolejne 2 lata życia dziecka.

Nie będę rozpisywała się nad cenami wózków. W zależności od wyposażenia głęboki wózek można kupić już od 500 zł, a spacerówkę za ok. 100zł. Najdroższe wózki kosztują natomiast ok. 5-8 tyś. Nie dajmy się zatem zwariować, ale nie próbujmy też zaoszczędzić na naszym dziecku.

Zobacz też: Pościel dla dziecka do łóżeczka | https://senna-sowka.pl/

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)