Najlepsze konta oszczędnościowe: sierpień 2012r

Poszukiwanie dodatkowych zysków z naszych pieniędzy nie jest niczym niezwykłym. W końcu każdy z nas chciałby, by jego pieniądze pracowały najefektywniej i by oszczędności rosły jak na drożdżach. Jednym z takich rozwiązań jest korzystanie z konta oszczędnościowego zamiast ze zwykłego, nieoprocentowanego konta bankowego. Sprawdźmy więc na trzech przykładach, jak najkorzystniej ulokować nasze pieniądze. W wariancie pierwszym mamy średnie saldo miesięczne na poziomie tysiąca złotych, w drugim przypadku jest to pięć tysięcy złotych a w ostatnim będzie to kwota okrągłych stu tysięcy złotych. W każdym z trzech przypadków okres oszczędzania będzie wynosił rok.

Oszczędności: 1000 zł

Jeśli średnio każdego dnia na naszym koncie oszczędnościowym znajdować będzie się kwota tysiąca złotych to możemy w niektórych bankach liczyć na oprocentowanie sporo wyższe od tradycyjnej lokaty bankowej. W najkorzystniejszym dla nas wariancie w Deutsche Banku otrzymamy 8,1% w skali roku co da nam łącznie 67,59 zł po zapłaceniu podatku od odsetek kapitałowych. Nieco niższe, choć również wysokie oprocentowanie oferuje konto w Millenium Bank. Jest to 7% w skali roku co przełoży się na zysk w wysokości 58,19 zł po uwzględnieniu podatku. Na trzecim miejscu w naszej klasyfikacji znajdzie się konto oferowane przez internetową odnogę banku BGŻ – chodzi oczywiście o konto w BGŻ Optima. Na koncie oszczędnościowym otrzymamy 5,8% w skali roku co da nam w efekcie 47,99 zł zysku netto. Jak więc widać warto czasem szukać nie tylko lokaty bankowej, może się bowiem okazać, że rachunek oszczędnościowy da nam wyższe zyski.

Oszczędności: 5000 zł

W przypadku średniego miesięcznego salda na koncie oszczędnościowym w wysokości pięciu tysięcy złotych będziemy mogli skorzystać z identycznych ofert jak w przypadku posiadanego tysiąca. Na podium pojawi się więc konto w Deutsche Bank PBC, Millenium Bank oraz BGŻ Optima które zaoferują nam kolejno: 8,1%, 7% i 5,8% w skali roku. Uzyskane przez nas odsetki będą się wahały od 240,01 zł w najgorszym z tych wariantów aż do 338,10 zł na najkorzystniejszym koncie oszczędnościowym. Na tym przykładzie bardzo dobrze więc widać to, jak oprocentowanie wpływa na nasze zyski. Różnica wynosi prawie sto złotych.

Oszczędności: 100 000 zł

Jeśli nasze oszczędności wynoszą sto tysięcy złotych i chcielibyśmy mieć je bardzo łatwo dostępne, to konto oszczędnościowe jest nam w stanie zapewnić zyski porównywalne z tymi osiąganymi na lokacie. W czołówce znajdzie się wspominany wyżej BGŻ Optima oferujący 5,8% w skali roku oraz DnB Nord i Millenium Bank oferujące 5,5% w skali roku. Pierwsza opcja da nam po roku zysk netto w wysokości 4800,47 zł a przy oprocentowaniu rzędu 5,5% zyskamy po roku 4547,08 zł na czysto.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)