Nokia N8 to ciekawy telefon

Mimo wielkich starań, Fiński koncern Nokia nie jest jak na razie w stanie dogonić swoich konkurentów takich jak HTC, Apple czy też Samsung. Te firmy prześcigają się we wdrażaniu nowości w świecie dotykowych telefonów. Mimo wszystko Nokia ma wciąż wielu sympatyków, którym odwieczna niezawodność tej firmy przypadła do gustu i daje poczucie pewności. Zobaczmy w takim razie co „nowego” przygotowali dla nas Finlandczycy. Po wzięciu telefonu do ręki od razu rzucają się w oczy spore rozmiary telefonu oraz jego waga (związana z aluminiową obudową). Przedni panel oprócz ekranu posiada jedynie 1 przycisk, głośnik oraz mikrofon.

W porównaniu z obfitym zagospodarowaniem brzegów telefonu w między innymi złącze HDMI, gniazdo jack 3,5 mm oraz wiele innych ciekawych zaślepek i przycisków przedni panel jest dosyć ubogi. Oczywiście żeby tradycji mogło stać się za dość gniazdo ładowarki znajduje się w dolnej krawędzi telefonu. Tył telefonu może budzić kontrowersje wśród fanów „płaskofonów” z powodu podwyższenia na którym znajduje się obiektyw aparatu oraz ogromna lampa błyskowa. Na pokładzie smartfona znajduje się 3,5 calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 640 x 360 pixeli. Wyświetlacz mimo że nie wprawia w zachwyt jest na wysokim poziomie. Nowością, która zapewne ucieszy wielu entuzjastów Nokii jest multitouch. Poza tym reakcja na dotyk znacznie się poprawiła w porównaniu do poprzedników z rej serii.

Mimo że obecne telefony posiadają coraz więcej przydatnych funkcji nie należy zapominać, że to nadal są telefony. Niestety Fiński koncern o tym chyba zapomniał wyposażając Nokię N8 w zbyt słaby głośnik do rozmów. Całkowitą nowością stworzona na potrzeby N8 jest Symbian 3, który został pozytywnie odebrany jako następca Symbiana s60 piątej edycji. Szybki i płynnie chodzący system podtrzymuje procesor o taktowaniu 680 MHz. Z tym O.S.’em Nokia w końcu wprowadziła 3 przełączalne pulpity i jest to liczba w 100% wystarczająca. Z takim telefonem można śmiało powiedzieć, że koncern telekomunikacyjny z Finlandii wyruszył w pościg za przyszłością ale po swojemu. Bez kopiowania rywali.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.8/10 (16 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (wybrano z 1 głosy)