Nokia W10 to fajny telefon

Dzięki stosunkowo niedawno nawiązanej współpracy Microsoftu z Nokią możemy podziwiać coraz więcej telefonów działających w oparciu o system Windows Phone 7. System ten wypiera znanego nam już bardzo dobrze Symbiana. Miejmy nadzieję, że współpraca będzie nadal owocna i bezproblemowa. Według analityków rynkowych połączenie tych firm w dziedzinie telekomunikacji pozwoli posunąć o krok do przodu rozwój urządzeń mobilnych oraz przyniesie gigantyczne zyski.


Niektórzy stwierdzają, że Windows Phone 7 pobije w przeciągu dwóch lat na głowę obecnego lidera, którym jest Android. Jednym z największych sukcesów komunikacji pomiędzy obiema firmami okazuje się być nietuzinkowy telefon Nokia W10. Ekran o przekątnej 4,5 cala o rozdzielczości 1280 na 720 pixeli pozwoli z przyjemnością oglądać filmy czy korzystać z aplikacji. Jest to w tej chwili największa rozdzielczość jaką udało się osiągnąć w tak małym urządzeniu. Kolejnym szokującym faktem na temat tego urządzenia może być wykorzystany w niej procesor. Cztery rdzenie o taktowaniu 2 GHz to totalna rewolucja jeżeli chodzi o smartfony. Dodając do tego 2 GB pamięci operacyjnej RAM dostajemy kombajn będący w stanie dorównać kilkoletnim komputerom stacjonarnym. Na pierwszy rzut oka widać, że daje to prawie nieograniczone możliwości w dziedzinie tworzenia aplikacji na ten telefon. Istnieją obecnie na rynku telefony z 32 GB wbudowanej pamięci ale żaden nie daje możliwości rozszerzenia tej ilości o kolejne 64 GB za pośrednictwem kart pamięci Micro SD co daje nam łącznie 96 GB powierzchni dyskowej w tak stosunkowo niewielkim urządzeniu.

Jak każdy mógłby się domyślić będzie ono posiadało dwa wbudowane aparaty cyfrowe. Tylni o rozdzielczości 15 Mpix z podwójną lampą xenonową. Będzie on umożliwiał nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę. Przedni aparat o matrycy 5 Mpix pozwoli robić autoportrety w wysokiej rozdzielczości w czym pomoże funkcja automatycznego wykrywania twarzy. Nie zabraknie również wyjścia HDMI. Jak widać Nokia w połączeniu z Microsoftem podnosi poprzeczkę konkurentom, którzy ze strachem w oczach spoglądają na specyfikację modelu W10.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.6/10 (9 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)