Pieniądz nie daje szczęścia

Stare przysłowie mówi nam, że pieniądze szczęścia nie dają. Ja zauważyłem, że zdanie to szczególnie lubią powtarzać osoby, które groszem nie śmierdzą. W ten sposób próbująusprawiedliwić przed samym sobą i innymi swoje lenistwo i nieudolność. Uważam, że to twierdzenie jest złe już w samej jego idei. Pieniądze to rzecz materialna, równie dobrze możemy powiedzieć, że “Liście szczęścia nie dają”. Co więc dają nam pieniądze?
Pieniądze pozwalają nam zbliżyć się do stanu umysłu, który nazywamy szczęściem. Dla większości z nas idealne życie zawsze będzie kojarzyło się pośrednio z pieniędzmi. Bez względu na to czy szczęście to dla Ciebie zdrowie, dom, rodzina, szybki samochód czy cokolwiek innego – każdą z tych rzeczy łatwiej będzie Ci osiągnąć mając spore zasoby finansowe niż będąc biedakiem. Dlaczego wiele osób nie docenia potęgi pieniędzy lub wręcz uważa je za coś złego? Myślę, że to kwestia wychowania i kultury oraz religii w jakiej przyszło nam żyć. Ludźmi biednymi łatwiej się steruje, więc od zawsze wmawiano nam, że lepiej jest być biednym, że bogaty to “ten zły”, a biedny zawsze jest uczciwy. Inny powód jest taki, że ludzie są z natury leniwi. Tylko nielicznym chce się budować majątek i poprawiać swój byt na ziemi. Cała reszta musi znaleźć jakieś usprawiedliwienie swojego nieróbstwa, a jak wiemy najlepszą obroną jest atak – więc atakują bogatych i samą ideę bogacenia się.
Podsumowując – to czy pieniądze dają szczęście to indywidualna sprawa każdego człowieka. Zastanów się nad tym i postaraj się przeanalizować sprawę nie przez pryzmat pustych haseł, religii czy opinii biednego nauczyciela lub rodziców pracujących na etacie. To jest tylko Twoje życie i Ty sam podejmujesz decyzje – niech będzie ona mądra i przemyślana. Weź odpowiedzialność za swój los i sam zadecyduj czy chcesz i czy zasługujesz na coś lepszego!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)