Poradnik dla gracza z cienkim portfelem. Zestaw 5 kultowych strzelanek,…

Masz ochotę na wirtualną strzelaninę, ale fundusze nie pozwalają na zakup kolejnej, porządnej strzelanki za więcej niż 30 zł? W takim razie dobrze, że trafiłeś do nas, bo już dziś prezentujemy zestaw 5 kultowych gier, z ceną których Twój budżet sobie na pewno poradzi.

1. Far Cry 3. Tropikalne, krwawe klimaty

Far Cry

Znasz Far Cry? Powinieneś. To jednak z najbardziej rozpoznawalnych gier typu FPS osadzona w tropikalnych klimatach. Pewne to właśnie to środowisko zdecydowało o wyjątkowości Far Cry. W trójce odbędziesz oryginalną, pełną emocji i pięknych widoków podróż, a wszystko to dzięki ogromnej, otwartej przestrzeni planszy, opcji swobodnej walki urozmaiconej o różne tryby poruszania się (chód, bieg, skradanie się) oraz fabułę, która mimo że może czasami wydaje się oklepana to i tak wciąga gracza w atrakcyjny świat. Jeśli jeszcze nie miałeś styczności z Far Cry 3 to idealna okazja, żeby to nadrobić, bo grę można zdobyć nawet za niecałe 29 zł.

2. Call of Duty: Black Ops II. Oczywista oczywistość

Nie da się wejść w środowisko gier PC, tym bardziej FPS i nie trafić na Call of Duty. To wręcz niemożliwe. To gra, która zyskała tytuł kultowej i którą poznawało się nawet kilkanaście lat temu z pomocą magazynów wypełnionych płytami z wersjami demo. Oczywiście za try dychy nie zdobędziesz nowych wersji strzelanki, ale te starsze już na pewno, a te przecież do gorszych nie należą. Czasami nawet z siły sentymentu odpali się takie Black Ops II.

Game Pine

Steam udostępnia nawet statystyki, które pokazują jasno, że z kategorii gier do 30 zł to właśnie Call of Duty należy do najczęściej kupowanych. Przypadek?

3. Metro: Last Light. Klimatyczny rozlew krwi

Jeśli w grach PC cenisz sobie klimat tworzony przez dany świat i nie interesuje Cię tyle sam rozlew krwi, co plądrowanie i poznawanie mapy, do gustu powinno przypaść Ci Metro w wersji Last Light. Nie dopatrzysz się w niej nic, co mogłoby przyprawić o zawrót głowy fana multiplayerowych rozrywek. Za to będziesz miał okazję do zwiedzenia ogromnego terenu postapokaliptycznego, radzieckiego metra, które pewnie jest Ci dobrze znane z książek Głuchowskiego. Czy cena zamykająca się w granicach 25 zł to dużo za taką rozrywkę? Raczej nie. Tym bardziej, że Metro nie należy do tytułów oczywistych i na pewno będzie sporą rzadkością na Twojej półce – tradycyjnej lub elektronicznej.

4. Battlefield: Hardline. Nie najlepsza, ale przyzwoita

Jeśli weźmiesz pod uwagę cała serię gier Battlefield, to Hardline na pewno nie należy do grona tych najlepszych. Nie ma co jednak oczekiwać złotych jajek od kury, którą możesz kupić za niecałe 30 zł. Tak, tyle kosztuje Hardline i jest to ten rodzaj strzelanki, który zapewni Ci zarówno fabularyzowaną kampanię, opcję sieciowego trybu gry, a w tym masę smaczków w postaci różnorodności broni, pojazdów i przeciwników.

5. S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. Z dala od tradycji

Ostatnie nowości z zakresu gier komputerowych, ale i książkowych przyzwyczaiły Cię do postapokaliptycznego świata? To nawet nas nie dziwi. Jeśli więc przypada Ci do gustu kraina w takim typie to spodoba Ci się również S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. To FPS, który trudno osadzić w jakiejkolwiek kategorii, bo zawiera w sobie zarówno elementy typowego RPG, horroru i gry opartej o survivalowy klimat. Jedyny mankament, który możemy w niej wyróżnić to fakt, że bez instalacji modów gra wydaje się dość uboga. Rekompensuje to jednak cena, która w dobrej okazji zamyka się nawet w kilku złotych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (wybrano z 1 głosy)