Potencja – prawdy i mity, czyli co powinieneś wiedzieć

Najczęściej występującą przyczyną zaburzeń erekcji jest przemęczenie organizmu oraz duży stres. Niestety. Zważywszy na to, że żyjemy w takich czasach, kiedy te czynniki są na porządku dziennym, nie ma się zatem co dziwić, że prędzej czy później czeka to każdego mężczyznę. W związku z tym, że mężczyźni wstydzą się mówić o swoim problemie, często szukają informacji na niesprawdzonych stronach w Internecie, gdzie czasem, a prawdę mówiąc nawet bardzo często, pojawiają się nieprawdziwe fakty.

Rozwijając temat, zacznijmy może od tych prawdziwych informacji. Poziom testosteronu zmniejsza się z wiekiem. Już od czterdziestego roku życia o około 1,2% na rok. Do przyczyn impotencji zalicza się wiele czynników, między innymi u starszych mężczyzn andropauzę, długotrwały stres, przemęczenie, picie alkoholu, palenie papierosów, zła dieta, stany lękowe a nawet głębokie kompleksy. Objawami niedoboru testosteronu może być obniżone libido, zaburzenia erekcji, zmniejszenie masy a zwiększenie ilości tkanki tłuszczowej, rozdrażnienie, rozkojarzenie czy skłonność do depresji.

Warto zaznaczyć w tym miejscu, że nawet dwadzieścia minut dziennego biegania podnosi poziom testosteronu w organizmie mężczyzny. Niestety prawdą jest, że na kilkadziesiąt procent osób, środki na potencję, jak popularny Permen czy nowy, sprawdzony i stosunkowo niedrogi suplement diety jakim jest Manforte, nie działają tak dobrze jak to reklamują ich producenci. Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest wizyta u lekarza. Niestety nie ma co od niej uciekać. Jak ktoś może nam pomóc, to jest to właśnie lekarz.

Teraz czas na trochę tych „wymyślonych” informacji. Nieprawdą jest to, że impotencja dotyka tylko ludzi starszych. Ten problem dotyka nawet dwudziestolatków! Leki stosowane na zaburzenie erekcji nie wpływają na libido i nie zwiększają pożądania. Kolejnym mitem jest to, że leki te są przyczyną ślepoty. To nieprawda! Wierzenie w takie rzeczy nie można nazwać inaczej jak po prostu głupotą i naiwnością. Nie prowadzą one również do uzależnienia, lecz niektórzy mężczyźni widząc ich efekty sięgają po nie za każdym razem, czując lęk przed kontaktem fizycznym. Leki te nie wzmagają popędu seksualnego. Nie powodują wzrostu podniecenia ani u kobiet, ani u mężczyzn. Działają jedynie na układ krążenia. Większe dawki alkoholu zmniejszają skuteczność ich działania oraz opóźniają wytrysk.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)