Przewlekły ból głowy

Ból głowy z pewnością nie jest niczym przyjemnym, aczkolwiek wielu ludzi bagatelizuje go i stara się go doraźnie zwalczać. Tymczasem jednak ból głowy może mieć bardzo różne podłoże i nie każdy jego rodzaj można zwalczyć domowymi sposobami. Mówiąc o bólu głowy, chcemy w tym miejscu wskazać na taki jego rodzaj jak przewlekły ból głowy, z którym do czynienia ma obecnie około 5% Polaków. Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czym jest ów przewlekły ból głowy i czym on się różni od innych rodzajów bólu głowy? Mianem przewlekłego bólu głowy określa się taki ból, który trwa, przez co najmniej cztery godziny każdego dnia, od co najmniej trzech miesięcy i utrzymuje się on, co najmniej przez piętnaście dni w ciągu miesiąca. Oczywiście ten, kto cierpi na taki rodzaj bólu głowy, na pewno nie jest zdrowy, aczkolwiek możemy w tym miejscu wykluczyć takie jego przyczyny jak uraz mechaniczny, jak jakiś guz, ból spowodowany nadciśnieniem tętniczym czy też ból wynikający z zapalenia zatok przynosowych.

Ból głowy czy migrena?

Przewlekły ból głowy swoje podłoże posiada raczej w innym miejscu i zazwyczaj mamy do czynienia z migreną, z bólem polekowym czy też może być związany z różnymi napięciami. Zasadniczo, bowiem przewlekły ból głowy to następstwo innych bólów, ale jak już to podkreślono, mamy tutaj zazwyczaj do czynienia z jakimiś napięciami czy też z migreną. Nasze zdrowie wymaga tego, aby o nie zadbać we właściwy sposób. Występujący każdego dnia ból głowy na pewno znacząco utrudnia nam działanie, utrudnia nam normalne funkcjonowanie i powoduje, że nie mamy na nic ochoty. Taki ból głowy może mieć bardzo konkretne przyczyny, o których warto wiedzieć.

Dlaczego boli nas głowa?

Może on, bowiem wynikać chociażby z takich czynników jak nadmierne picie alkoholu, otyłość, nadużywanie nikotyny, nadmierny stres, bezsenność, depresja, nadczynność tarczycy czy te nadużywanie pewnych leków. Aby móc właściwie zadbać o swoje zdrowie, aby móc walczyć z przewlekłym bólem głowy, musimy podjąć bardzo konkretne działania, aczkolwiek musimy jasno zaznaczyć, że leczenie przewlekłego bólu głowy nie jest łatwe i bardzo często mamy do czynienia z brakiem jednoznacznych rezultatów. Oczywiście tę walkę o własne zdrowie warto podejmować, aczkolwiek na pewno nie będzie to proste. Przede wszystkim ze swoim problemem zdrowotnym powinniśmy udać się do lekarza, gdyż tylko współpraca z profesjonalistą może nam pomóc osiągnąć to, do czego dążymy, może nam pomóc pozbyć się przewlekłego bólu głowy, może nam pomóc cieszyć się pełnią zdrowia, na co dzień.

http://zdrowy.wroclaw.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)