Samsung Galaxy SII

Najnowszy smartfon firmy Samsung oparty został o system operacyjny Android 2.3. Daje to dostęp użytkownikom do tysięcy aplikacji oraz gier dostępnych w Samsung Apps oraz Android Market. Posiada wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala Super AMOLED Plus, który dzięki technologii Real Stripe pozwala na wyświetlanie jeszcze ostrzejszych i bardziej szczegółowych obrazów. Dodatkowo w nowym wyświetlaczu zwiększono kąty widzenia oraz kontrast dzięki czemu będzie można oglądać filmy w podróży w warunkach względnej wygody nawet w dwie osoby. Samsung Galaxy SII został wyposażony w 8 MPix matrycę aparatu co w chwili obecnej jest już standardem.


Najnowsze dziecko Samsunga zostało wyposażone w najmocniejszy jak do tej pory procesorem dwurdzeniowym Dual Core o taktowaniu 1,2 GHz. Kilka lat temu taki procesor nie był powodem do wstydu nawet w stacjonarnych komputerach. Obecnie taka moc w telefonie pozwala na błyskawiczne uruchamianie gier, aplikacji z możliwością jednoczesnego słuchania muzyki. Największymi zaletami tego procesora są szybkość wykonywania poleceń oraz wielozadaniowość. To rozwiązuje odwieczny dylemat producentów aplikacji oraz gier, którzy byli ograniczani przez słabe technicznie telefony. Ten multimedialny kombajn poza zdjęciami w wysokiej rozdzielczości może także kręcić filmy określane jako Full HD. W związku z tym chyba nikogo nie zdziwi możliwość odtwarzania filmów w takiej samej rozdzielczości nie tracąc na tym doskonałej płynności obrazu. Mimo naładowanego nowinkami technicznymi, grubość telefonu wynosi jedynie 8.49 mm.

Dzięki funkcji All Share może komunikować się z każdym urządzeniem umożliwiającym komunikację zgodną ze standardem DLNA oraz oczywiście połączyć się bezprzewodowo do kamery, laptopa, aparatu fotograficznego lub telewizora. W nowym Samsungu zmodernizowano również interfejs użytkownika pozwalając na szybsze przechodzenie pomiędzy ekranem startowym a menu. Ciekawym udogodnieniem wydaję się być także możliwość zmiany wielkości widgetów przeinstalowanych na telefonie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 8.1/10 (11 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)