SE Xperia Play

Około dwa tygodnie temu miała miejsce premiera nowego telefonu marki Sony Ericsson. Według wielu miał on być istną żyłą złota dla producenta. Oznaczony XPERIA telefon posiada licencję Play Station i został stworzony aby dawać użytkownikowi maksymalną porcję multimedialnej rozrywki w podróży czy po prostu w wolnych chwilach. Ta „zabawka” bardzo przypomina swoim wyglądem Play Station Portable Go. Może to celowy zabieg marketingowy aby odrobina sławy przenośnej konsoli skapnęła na nowego kuzyna z rynku telekomunikacyjnego.

Producent wyposażył nowego smartfona w czterocalowy, panoramiczny wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 854 pixeli. Oczywiście nie mogło zabraknąć tak przydatnych bajerów jak aparat 5 Mpix, dzięki któremu można zatrzymywać ulotne chwile na ekranie naszego urządzenia. Sony Ericsson nie zapomniał o zmyśle słuchu, który dla graczy często jest niemal równie ważny co wrażenia wzrokowe. Grę umilą nam stereofoniczne głośniki by komfort wirtualnej rozrywki był na wysokim poziomie znanym z konsol Sony Play Station. Ten telefon posiada wszystko to, co konkurencyjne smartfony czyli GPS, Bluetooth czy WiFi. Jak już wcześniej wspomniałem ten produkt rażąco przypomina PSP Go. Dzieje się to za sprawą wysuwanej od spodu klawiatury przypominającej ułożeniem tą z konsolki Sony. Do kierowania posłuży nam dodatkowo akcelerometr co jeszcze zwiększy realizm rozgrywki. Specjalnie przygotowane pod ten model gry można pobierać za pośrednictwem Android Market.

W związku ze słabą sprzedażą gier oraz samego telefonu producent ma zamiar wyjść z inicjatywą. Firma Sony Ericsson niedługo rozpocznie kampanię mającą uświadomić potencjalnych użytkowników w korzyściach płynących z korzystania z tego właśnie telefonu. Ma także zamiar uprościć proces pobierania oraz instalacji gier tak aby nikt nie miał z tego tytułu problemów. Niektórzy obawiają się o przyszłość tej nietuzinkowej fuzji telefonu i konsoli do gier. Jak na razie jest zbyt wcześnie aby jednoznacznie stwierdzić czy pomysł się przyjął czy nie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.9/10 (17 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)