Skuteczne oszczędzanie pieniędzy

Wiele osób dość sceptycznie podchodzi do tematu oszczędzania pieniędzy. Części wydaje się, że regularne odkładanie nadwyżki domowego kapitału nie jest możliwe i pokusa, która spoczywa na już odłożonych finansach jest zbyt duża. Są jednak takie sytuacje w życiu, których być może nie przeszlibyśmy bez dodatkowych funduszy odłożonych na lokacie, obligacjach skarbowych czy zwykłej skarpecie. Warto zdać sobie sprawę, że systematyczne oszczędzanie to sposób na lepszy sen i spokój o stabilizację na zakrętach. Możesz odkładać nawet niewielkie kwoty, chociażby 50 czy 100 zł miesięcznie – tyle na ile Cię stać. Fundusz bezpieczeństwa to obowiązkowa pozycja i jeśli np. poważnie zachorujesz lub grozi Ci zwolnienie z pracy, poradzisz sobie. Zadłużanie się w banku to ostateczność. Co zrobić, żeby zacząć oszczędzać pieniądze?

Finanse

Przekalkuluj ile zarabiasz i jakie finanse osobiste jesteś w stanie odkładać każdego miesiąca na koncie oszczędnościowym. Musisz być wytrwałym i regularnie starać się przelewać drobne sumki na swój rachunek. Najlepiej jeśli zaraz po wypłacie ujmiesz z niej np. 5 lub 10% i wpłacisz tę część do instytucji finansowej. Najlepiej jeśli zdecydujesz się na założenie lokaty terminowej, która zablokuje możliwość łatwego podjęcia pieniędzy, dzięki czemu nie wydasz ich na zakup telewizora, pralki lub zabawek dla dziecka. Oszczędzaj każde dodatkowe pieniądze. Otrzymałeś właśnie premię albo trzynastą wypłatę? Zdajemy sobie sprawę, że takie podejście nie będzie łatwe, ale uwierz, że jeśli zdarzy się w Twoim życiu coś poważnego, to jedyny sposób, aby poradzić sobie w trudnej sytuacji.

Zanim zaczniesz oszczędzać, zastanów się czy polska złotówka jest najlepszym wyjściem. Być może znasz się na walutach i potrafisz prognozować zachwiania na rynkach finansowych. Rozważ dolara australijskiego i koronę szwedzką. Nie ucierpią na tym Twoje finanse osobiste, a być może będziesz miał okazję do jeszcze lepszego pokonania poziomu inflacji w kraju. Konta walutowe znajdziesz właściwie w każdym banku. Przejrzyj oferty w Internecie lub przejdź się do kilku stacjonarnych placówek i zdecyduj co będzie dla Ciebie lepsze.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 8.3/10 (15 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)