Stylowo urządzić mieszkanie

Kiedy mamy już swoje wymarzone mieszkanie lub dom, stajemy na głowie, by nadać wnętrzom niepowtarzalny charakter. Każdy z nas ma swoją koncepcję, jak powinna wyglądać jego przestrzeń życiowa, poczynając od podłóg i ścian, a na drobiazgach i bibelotach kończąc. Nie trzeba wcale zasięgać porady u dekoratora wnętrz, by osiągnąć spektakularny efekt i zadziwić znajomych swoją kreatywnością.

Nawet jeśli mamy niewiele pieniędzy, możemy pokusić się o wyczarowanie pięknego gniazdka za pomocą różnych chwytów i trików. Niedoceniane przy urządzaniu mieszkania są na przykład lustra, które mogą optycznie powiększać powierzchnię, odbijać światło i rozświetlać tym samym pomieszczenie, ale także cieszyć oko pięknym kształtem i ramą – ozdobną, barokową lub ascetyczną, nowoczesną.

Wiele inspiracji dotyczących ram drewnianych i aluminiowych znajdziemy na stronie producenta – firmy Nielsen Polska.

mieszkanie urzadzone sztuką

Te same zasady dotyczą oprawy obrazów. Nie zdajemy sobie często sprawy, jak wiele do wystroju naszego wymarzonego domu wnosi nie tylko sam obraz, jego kolorystyka i treść, ale także jego ramy, które, dobrane umiejętnie, mogą stanowić ciekawy element wystroju wnętrza. Przypomnijmy sobie, jak wyglądają oprawy obrazów w domach starych i stylizowanych na takie. Są z reguły ciężkie, rzeźbione, niejednokrotnie malowane na złoto. Zdarza się, że przytłaczają swoim przepychem treść obrazu. Mówi się także, że bywają one droższe od samego dzieła malarskiego. Do tak oprawionych płócien niezbędne są ogromne przestrzenie, których nie przytłoczą ciężkie, ozdobne ramy. Zatem jeśli ktoś dysponuje odpowiednim metrażem, może pokusić się o taki wystrój.
Jednak większość z nas dysponuje raczej metrażem skromniejszym, którego nie należy przytłaczać ciężarem ramy obrazu. W takich mieszkaniach doskonale sprawdzają się ramki drewniane, które swoją estetyką nie wpływają na odbiór tego, co w nich umieścimy. Sprawdzają się one świetnie nie tylko jako oprawa grafik czy współczesnych obrazów, ale także dodadzą wyrafinowanej tajemniczości obrazowi, który odziedziczyliśmy po pradziadkach.

Ramki drewniane możemy także wykorzystać do oprawiania zdjęć. Tak przygotowane fotografie, w lekkich, delikatnych ramkach, można następnie, za pomocą na przykład sznurka i drewnianych spinaczy do bielizny, łączyć w większe konstrukcje. Mogą one być mniej lub bardziej skomplikowane i stanowić kolejny element oryginalnego wystroju naszego domu czy mieszkania.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)