Suplementy na bazie alg morskich

W dobie dbałości o piękną cerę, zgrabną sylwetkę i zdrowe ciało wiele osób decyduje się na alternatywne zabiegi upiększające oraz na stosowanie naturalnych, ekologicznych suplementów diety. Należą do nich mikroalgi, takie jak spirulina, ciesząca się dobrą sławą chlorella, a także maca, naturalna, lewoskrętna witamina C oraz młody jęczmień w tabletkach i acerola. Wymienione wyżej suplementy diety mają niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie. Są dobrze przyswajalne przez organizm, głównie ze względu na ich naturalny skład, pozbawiony chemii i zanieczyszczeń.

Warto poświęcić chwilę uwagi suplementom pozyskiwanym z alg morskich. Są one bogate w szczególnie cenne pierwiastki i mikroelementy, które z kolei są wręcz niezbędne, by sługo cieszyć się zdrowiem. Przykładowo spirulina zawiera dużo białka, żelaza, wapnia oraz kwasów tłuszczowych. Z powodzeniem mogą ją stosować weganie ze względu na fakt, iż posiada ona niezwykle dużo łatwo przyswajalnych roślinnych aminokwasów. Ponadto wzmacnia ona system odpornościowy i działa przeciwnowotworowo, a to dzięki zawartości fitocyjanin.

Warto wiedzieć, że w jej składzie znaleźć można również beta karoten, który jest wspaniałym przeciwutleniaczem i chroni komórki przed działaniem wolnych rodników. Jest doskonale przyswajana przez układ pokarmowy. Może być podawana w tabletkach i w postaci sypkiej, jak kto woli.

spirulina ekologicznaSpirulina w tabletkach lub w proszku dostępna na: spirulina-sklep.com.pl

Mikroalgi to prawdziwa bomba dla zdrowia. Są to maleńkie rośliny pochodzące z najczystszych zbiorników wodnych. Należy do nich właśnie opisywana wcześniej spirulina oraz chlorella – równie cenny suplement diety, zawierający sporo białka i składników odżywczych. Należą do nich między innymi cynk, selen, magnez, potas, żelazo, witaminy z grupy B, witamina C, kwasy tłuszczowe i wiele innych rzeczy.

Chlorella jest polecana dla sportowców i wszystkich tych, którzy aktywnie uprawiają sporty, dla osób chcących wzmocnić organizm po chorobie, kobiet w ciąży i matek karmiących oraz dla dzieci i młodzieży. Jest wyjątkowa i ceniona wśród osób dla których ekologia i dbanie o siebie ma znaczenie, ponieważ zapewnia ona sprawne funkcjonowanie układu immunologicznego, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia funkcjonowanie jelit i żołądka, a także świetnie, o wiele lepiej niż syntetyczne leki apteczne, uzupełnia wszystkie niedobory witamin i minerałów.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)