Tablety czy laptopy – co wybrać

tabletTablety i laptopy to jedne z najpopularniejszych urządzeń kupowanych na prezenty pod choinkę z kategorii technologicznej.

Coraz większy wybór produktów powoduje, że trudniej jest nam wybrać coś dla siebie. Informacje o tym, który sprzęt najlepiej kupić możemy znaleźć przykładowo  na stronach miłośników komputerów. Różnego rodzaju fora internetowe i blogi tematyczne zawierają szczegółowe informacje i recenzje na temat poszczególnych komputerów i tabletów.

Również na stronach sklepów można znaleźć szereg informacji zwłaszcza w opiniach pod kartami produktów.

Tablet czy laptop – który wybać

Zarówno tablety jak i laptopy posiadają swoje plusy i minusy. Tablety są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują komputera do pasywnego korzystania z zewnętrznych materiałów. Jeżeli lubimy obejrzeć film, posłuchać muzyki, czy sprawdzić pocztę internetową to tablet jest dla nas wystarczającym rozwiązaniem.

Dodatkowym plusem tabletów jest ich znacznie większa mobilność oraz możliwość używania kilku przycisków (dotyków palcem) jednocześnie.

Jeżeli chodzi o laptopy to znacznym plusem jest możliwość korzystania z fizycznej klawiatury jak również znacznie mocniejszych parametrów sprzętowych.

Laptop to też możliwość grania w bardziej zaawansowane gry na zaawansowanej karcie graficznej. Dzięki temu możemy poczuć się jak na konsoli czy standardowym komputerze.

Podobieństwa urządzeń

Coraz częściej jednak zarówno tablety i laptopy są coraz bardziej zbliżone do siebie. Producenci laptopów wprowadzają udoskonalenia pozwalające na korzystanie z dotykowego ekranu w trakcie pracy. Producenci tabletów wprowadzają możliwość podpinania zewnętrznych klawiatur równocześnie zwiększając z każdą generacją szybkość ich działania zbliżając się powoli do mocy laptopów.

Różnice cenowe

Mając ograniczony budżet powinniśmy wybrać sprzęt, który będzie nam bardziej odpowiadał. Oczywiście zakup laptopa będzie dla nas bardziej kosztowny, jednak warto mieć na uwadze, że laptop to także znacznie lepsze parametry i lepsze możliwości.

Dla osób, które nie chcą wydawać zbyt dużo rozwiązaniem są tablety. Również te znacznie tańsze, które można nieraz kupić w dyskontach i supermarketach.

Tablety początkowo miały wysokie ceny, jednak w miarę jak rynek się nasyca producenci powoli obniżają koszt ich zakupu.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)