Trudna spłata kredytów – jak temu zaradzić?

Dzisiaj niestety sytuacja na rynku pracy w naszym kraju jest niezwykle trudna. Ludzie mają ogromne problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Kiedy mają już jakąś pracę to niestety normą jest, że wynagrodzenia są na bardzo niskim poziomie. Mało kogo stać na utrzymanie siebie samego, a co dopiero domu i całej swojej rodziny.

Kupa pieniędzyKolejnym problem to kompletny brak stabilności zatrudnienia. Ludzie absolutnie nie mają pewności czy następnego dnia nie znajdą w pracy wypowiedzenia i to nawet jeśli ma się wieloletni staż pracy w danej firmie. Ponieważ tak mało zarabiamy to bardzo często musimy ratować się kredytami, aby móc normalnie funkcjonować. Bierzemy kredyty na zakup sprzętu domowego, samochodów, wakacji, czy nawet własnego mieszkania. Jeśli mamy ich dużo to czasem przychodzi moment, gdzie tracimy nad tym wszystkim kontrolę. Zaczyna nam brakować pieniędzy i ratujemy się kolejnymi kredytami na spłatę tych poprzedni. Spirala zadłużenia szybko zaciska się na szyję i doprowadza ludzi do ruiny oraz nawet bankructwa konsumenckiego.

Konsolidacja pomaga wyjść z długów

Kredyt konsolidacyjny to najlepsza możliwość na to, aby w miarę bezpiecznie wyjść z długów i uniknąć utraty swojego majątku poprzez komornicze zajęcia. Jeśli dług jest naprawdę duży to warto podzielić je sobie odpowiednio. Najpierw spłacajmy te, które generują największe odsetki. Kredyt konsolidacyjny można wykorzystać na połączenie innych kredytów w jeden. Konsolidacja kredytów to przeniesienie swoich zobowiązań do jednego banku. Bank ten łączy nam wszystkie kredyty, spłaca je, a nam łączną kwotę rozkłada na raty, które zawsze są niższe od łącznej sumy zobowiązań miesięcznych jakie płaciliśmy do tej pory. Oczywiście konsolidacja kredytów nie daje nam przyzwolenia do pożyczania pieniędzy bez żadnego zastanawiania się. Zanim w ogóle zaczniemy brać takie pożyczki powinniśmy wszystko dokładnie przekalkulować.

Bierz kredyty rozsądnie

Konsolidacja kredytów pozwala nam obniżyć miesięczne raty za wszystkie nasze pożyczki, ale warto się zastanowić dobrze zanim w ogóle zaczniemy brać te kredyty. Zawsze przed wzięciem pożyczki należy dokładnie zsumować swoje stałe zobowiązania finansowe i dopiero wtedy oceniać czy tak naprawdę stać nas na wzięcie kolejnego kredytu bez rujnowania swojego domowego budżetu.

Kredyty konsolidacyjne jak sama nazwa sugeruje udzielane są w celu konsolidacji innych kredytów. Aby więc uzyskać kredyt konsolidacyjny musimy posiadać jakieś inne kredyty. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie musimy pilnować wielu terminów spłaty wielu kredytów a także wspomniane już wcześniej korzystne oprocentowanie i możliwość wydłużenia okresu spłaty a co za tym idzie zmniejszenie wysokości raty.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)