Uzależnienie od pokera

Uzależnienie od pokera jest składową uzależnień od wielu gier hazardowych. Leczone jest jak każde inne uzależnienie, czyli np. od alkoholu czy od robienia zakupów. Dotyka wielu ludzi bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Poker, czyli gra karciana na pieniądze, potrafi bardzo wciągać. Ludzie chcą pograć tylko troszkę a potem po pierwszej wygranie inwestują dalej i dalej aż w końcu przy dużych stawkach tracą wszystko. Potrafią się wtedy nawet zapożyczać i brać kredyty w bankach, aby mieć na kolejne partie gry.


Tracą piękne domu, dobytek i oszczędności. Wszystko to robione jest przed rodziną, aby nic niewiedzieli o tym. Poker nie jest grą dla każdego. Ma on jasno określone zasady, a jeśli komuś takiemu jak amator uda się wygrać z osoba doświadczona to tylko, dlatego, że dała mu ona wygrać lubże stało się to przez przypadek. Nic nie dzieje się bez przyczyny, ale niestety naiwnych osób jest bardzo dużo i to właśnie one tracą najwięcej będąc uzależnionymi od pokera. Często wśród towarzystwa lubiącego tę grę są ludzie żyjący z oszukiwania naiwnych amatorów. Dają im na początek wygrać, kiedy jeszcze pula nie jest za wysoka. Kiedy już nabierają pewności, co do tego, że ktoś kompletnie się nie zna, lub tez dodatkowo jest pijany, wtedy ogrywają delikwenta. Ten traci sporą ilość pieniędzy, ale oczywiście chce się teraz odegrać. Żeby się odegrać też musi podbijać stawki w każdej rundzie, aby dojść do końca gry. Pieniądze na ten cel zdobywa pożyczając od znajomych lub rodziny.

Przegrywając od tej pory za każdym razem, nie ma już, od kogo czegokolwiek pożyczyć ani też, z czego oddać. Gra toczy się tak w kółko aż do totalnego upadku osoby uzależnionej od pokera. Na dobrej drodze jest ten, kto ma wsparcie wśród bliskich i ten, kto zdał sobie szczerze sprawę z tego, że jest uzależniony od pokera. Istnieją grupy wsparcia oraz kliniki leczenia takich uzależnień. Każdy chory na pewno znajdzie tam fachową pomoc oraz wsparcie profesjonalistów od takiego typu leczenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.9/10 (17 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)