Wady SEO i SEM

Pozycjonowanie jest formą reklamy, która nie pochłania zbyt dużo kosztów. Ponadto uważana jest za efektywną, skuteczną, oraz z brakiem rozpiętości geograficznej reklamą. Jest to z pewnością wielki plus. Większość osób prywatnych, firm, czy instytucji decyduje się na taką kompanię reklamową, gdyż za pomocą Internetu jesteśmy w stanie dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów. Powinniśmy ponadto wiedzieć o tym, że na naszą stronę nie będzie wchodzić osoba przypadkowa.

Osoba, która zajrzała na naszą stronę jest zainteresowana skorzystaniem z naszych usług czy też i produktów. Należy jednak wiedzieć o tym, że pozycjonowanie, czyli proces mający na celu wypromować stronę by znalazła się na wysokiej pozycji nie posiada tylko same zalety. Również wyróżnić można kilka podstawowych wad. W artykule tym chcemy powiedzieć właśnie o wadach inwestowania w naturalne wyniki wyszukiwania, czyli w pozycjonowanie. Pierwszą wadą dla wielu firm jest potrzeba wprowadzenia zmian na stronie. Jest to pierwszy krok jaki wykonują pozycjonerzy. Należy jednak wiedzieć, że w większości przypadków jest to konieczne. Strona internetowa musi być zbudowana zgodnie z zasadami SEO. W niektórych przypadkach wprowadzenie tych zmian dotyczy tylko małej rozpiętości, jednak w większości przypadków konieczne jest zaprojektowanie całego serwisu od nowa. Jest to konieczne, bo wpływać to będzie na skuteczność pozycjonowania. Kolejna wada to rezultaty działania występujące z opóźnieniem. Efekty pozycjonowania widoczne są dopiero po kilku tygodniach, a czasami i dopiero po dwóch trzech miesiącach.

Również brak gwarancji wyników zwrotu z inwestycji z SEO uważane jest za wadę. Tak naprawdę w większości przypadków jest to gwarancja, jednak wiele osób uważa, że pozycjonowanie jako proces opiera się tylko i wyłącznie na domysłach co do algorytmów działania wyszukiwarek internetowych. Ostatnia wada to ograniczona liczba fraz, na które strona może być pozycjonowana. Czasem jest to 20, a w niektórych przypadkach nawet i 1000.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.4/10 (10 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)