Waty do tłumików 2T. FMF, a może coś innego?

Wata w tłumikach ma spełniać dwie podstawowe role – zapewniać odpowiednią termoregulację oraz akustykę Twojej maszyny. Chcesz zapewnić swojemu motocyklowi prawidłowe funkcjonowanie i zwiększyć jego osiągi? Nie wiesz czy postawić na FMF, ATHENA czy RMS? My doradzimy Ci, jaka wata do tłumików 2T jest najlepsza. Zobacz co mamy do powiedzenia w tym temacie.

Wata do tłumików firmy FMF

wata

Zdjęcie ze źródła: http://enduro7.pl/sklep/uklad-wydechowy/55-wata-do-tlumika-2t-fmf-mata-wydechu-sklep.html

Wata proponowana przez nas jako pierwsza cechuje się podwyższoną odpornością na wysoką temperaturę. Wykonana jest z wysokogatunkowego włókna szklanego, który zapobiega niepożądanemu przegrzewaniu się wydechu. To produkt firmy FMF – jednego z czołowych producentów tłumików oraz wypełnień do nich. Kalifornijska, porządna marka.

Chcesz renomowanej firmy polecanej przez większość rajdowców? Postaw na FMF. Ich produkty znajdziesz w większości sklepów internetowych zajmujących się na przykład akcesoriami do Enduro. W ten sposób za stosunkowo niewielką cenę zdobędziesz watę do tłumików typu 2T lub 4T – w zależności od preferencji, a Twoja maszyna przestanie warczeć jak wściekły pies.

Wata do tłumików firmy ATHENA

Wybierając watę do tłumika dla swojego motocyklu, powinieneś być rozważny i dysponować pewną wiedzą. Materiał, z którego produkuje się tę część wypełnień musi być porządnej jakości, najlepiej z wysokogatunkowego materiału odpornego na przegrzewanie. W ten sposób zapobiegniesz ugotowaniu silnika Twojej maszyny, a sam będziesz się cieszył sprawną i komfortową jazdą.

Mata od firmy ATHENA, produkowana we Włoszech charakteryzuje się wysoką gęstością sięgającą 2,6 g/cm3 oraz temperaturą pracy równą 550 stopni Celsjusza. Sprawdzi się idealnie w tłumikach typu 2T, ale również 4T.

Jeśli nie przekonuje Cię FMF, postaw na ATHENA. To marka równie mocno usadowiona w opiniach rajdowców.

Wata do tłumików RMS

Zależy Ci na dobrej kondycji Twojego motocyklu, ale nie chcesz wydać na to zbyt dużo kasy? Wata od RMS powinna sprostać Twoim wymaganiom, bo mimo względnie niskiego kosztu cechuje się porządną jakością wykonania. Nadaje się praktycznie do każdego sportowego wydechu, a dostępność kilku rozmiarów zapewnia jeszcze większą uniwersalność.

Zakup waty do tłumika to z reguły kosztowna inwestycja na niezbyt długi czas. My jednak podpowiadamy – nie baw się w partyzanta i nie wpychaj do tłumika swojej maszyny waty zwykłej waty mineralnej. W ten sposób nie zwiększysz kondycji swojego motocyklu w żaden sposób, a wręcz przeciwnie – zakatujesz go.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 9.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (wybrano z 1 głosy)