Wyposażenie pokoju dziennego

Integralną częścią wielu mieszkań jest tzw. pokój dzienny, czyli pomieszczenie, w którym koncentruje się większość naszych aktywności w obrębie mieszkania. Jest to pomieszczenie bardzo ważne, reprezentacyjne, w którym odbywają się spotkania towarzyskie, a więc szczególną wagę przywiązujemy do jego wyglądu. Ponadto pokój tego rodzaju jest czasami miejscem pracy, jeśli w mieszkaniu nie wydzieliliśmy na nią osobnego pomieszczenia. W końcu pokój dziennym jest też miejscem, w którym – najzwyczajniej świecie – odpoczywamy po męczącym dniu, zapewniając sobie słodkie chwile relaksu.

Wystrój wnętrza pokoju dziennego jest bardzo różny, z reguły dopasowany do indywidualnych gustów i potrzeb jego użytkowników. Spotykane są zarówno meble na wysoki połysk, jak i posiadające fakturowaną powierzchnię. Istnieje jednak kilka elementów, które wydają się dla takich pomieszczeń ogniwem wspólnym. Pierwszym takim elementem jest stół.

Wokół stołu kręci się życie domowników. Jadane są przy nim śniadania, obiady czy kolacje, prowadzone rozgrywki karciane czy w gry planszowe. Jest to jakby centralny mebel mieszkania, i takie też miejsce często zajmuje – znajduje się na środku pomieszczenia. Stoły bywają różne, od malutkich, dwuosobowych, poprzez cztero-, sześcioosobowe, aż do ogromnych stołów na kilkanaście osób, choć tych ostatnich nie uświadczymy raczej w przeciętnych mieszkaniach. Bardzo popularne natomiast, są stoły rozkładane. Często spotyka się stoły sześcioosobowe, które po rozsunięciu blatu potrafią pomieścić 8-10 osób. Niepodobna w tym miejscu nie wspomnieć o krzesłach, które zazwyczaj dumnie trzymają pieczę nad otaczanym przez nie stołem. Ważne by były wygodne, z oparciem i żeby był ich zapas, gdy posiadamy stół rozkładany.

room-89020_640
Kolejnym ważnym meblem w pokoju dziennym jest wygodna sofa lub nawet cały zestaw wypoczynkowy ze skóry. Zwłaszcza ten ostatni pozwala wygodnie rozsiąść się lub położyć po męczącym dniu i zregenerować siły. Co więcej skórzane meble są bardzo łatwe w utrzymaniu i konserwacji: brud i kurz niespecjalnie do nich przywiera. Tapicerka skórzana jest niezwykle trwała. To jeden z lepszych naturalnych materiałów na obicie mebli, choć – nie ukrywajmy – nie należący do najtańszych.

W mieszkaniach częstym gościem jest stolik pod telewizor. Dawniej, gdy normą były telewizory z kineskopem, taki stolik musiał charakteryzować się nie lada wytrzymałością. W obecnych czasach, gdy dominują telewizory oparte o wyświetlacze ciekłokrystaliczne (LCD), plazmowe czy na bazie diod elektroluminescencyjnych (LED), stolik pod telewizor może być wykonany z nowoczesnych, lżejszych, choć też dość wytrzymałych materiałów.

interior-482211_640
Na koniec, w zależności od potrzeb w pokoju dziennym spotykamy też przeróżne szafy, szafki, szafeczki, półki naścienne i inne meble pozwalające zorganizować piętrzące się z czasem szpargały. Często są to meble bardzo dekoracyjne. Gdy wspomnieliśmy już o czasie, nieodzownym elementem wyposażenia jest zegar naścienny. Jego duża, wyraźna tarcza pozwala w łatwy sposób kontrolować upływający – zawsze za szybko – czas. Obyśmy mieli go jak najwięcej na przyjemności.

Zobacz więcej na: http://kochamymeble.pl/stoliki-pod-telewizor,c17.html

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (wybrano z 0 głosów)